Nie sme len e-shop. Máme cez 10 rokov skúsenosti s projekciou a montážami vetrania s rekuperáciou vo viac ako 1000 rodinných domoch. Návrh riešenia vetrania so súpisom materiálu pre Váš dom vytvoríme zadarmo.

 

Vyrábame vlastný rad produktov určený primárne pre rodinné domy.
Radi vám poradíme s technickými otázkami +421 949 003 100 alebo info@luftujeme.sk

 


EHR 325 AKOR RF rekuperačná jednotka - NOVÁ GENERÁCIA

Katalógový list tu .

Návod na použitie tu .

Rekuperačná jednotka EHR 325 AKOR RF je vhodná na vetranie rodinných domov, bytov a menších prevádzok. Malá ľahká kompaktná rekuperačná jednotka je určená pre montáž na stenu . Vysoká účinnosť rekuperátora s účinnosťou nad 90 %, ekonomické riešenie protimrazovej ochrany a spoľahlivosť sú hlavnými dôvodmi, prečo je táto rekuperačná jednotka dlhodobo obľúbená medzi užívateľmi, projektantmi aj montážnikmi.

 

 

DOPLNENIE NÁVODU - ZÁRUČNÉ PODMIENKY PLATÍ LEN PRI SPLNENÍ TÝCHTO PODMIENOK:

Jednotku je možné používať v priestoroch normálnych podľa IEC 60364-5-51, resp. ČSN 332000-5-51 ed. 2, ČSN 33 2000-1 ed.2. Jednotka môže byť umiestnená iba v prostredí s kladnou teplotou do max. 40 °C.

Jednotka môže prepravovať vzduch bez pevných, vláknitých, lepivých, agresívnych a výbušných prímesí. Maximálna prípustná teplota dopravovaného vzduchu nesmie prekročiť +40 °C. - JEDNOTKU NIE JE MOŽNÉ PREVÁDZKOVAŤ NA NEDOKONČENEJ STAVBE PRE VYSÚŠENIE HMOT, KDE HROZÍ RIZIKO ZANEŠENIA SYSTÉMU A JEDNOTKY STAVEBNÝM PRACHOM.


PRVÉ SPUSTENIE JEDNOTKY VYKONAJTE PRI KLADNÝCH TEPLOTÁCH (MIN. 24H BEZ MRAZU).

 

Fotografie z inštalácií v galérii pod hlavným obrázkom produktu.

 

Ventilátory
Na výtlaku a saní je vetracia jednotka vybavená radiálnymi ventilátormi s EC motormi as dozadu zahnutými lopatkami.

 

Motor
Motory sú jednosmerné s vysokou účinnosťou a nízkou spotrebou. Transformátor je súčasťou jednotky, takže prívodné napätie je bežné sieťové 230 V, 50 Hz. Krytie IP31.

 

Rekuperácia
Protiprúdový doskový výmenník je z polypropylénu s účinnosťou v rozsahu 90 až 97 %. Výmenník je prístupný po otvorení predného veka jednotky. Pre letnú prevádzku je jednotka vybavená automatickým obtokom výmenníka.

 

Filter
Na sanie a výtlaku sú ľahko vymeniteľné doskové filtre triedy G4. Prístup k výmenníku je po otvorení čelného veka jednoty. Alternatívne možno doplniť filter M5 alebo peľový F7.

 

El. pripojenie
Z jednotky je štandardne vyvedený pripojovací kábel ukončený vidlicou do zásuvky. Súčasťou dodávky jednotky je aj päťžilový kábel, ktorý môže byť využitý v prípade potreby.

 

Regulácia otáčok
V tabuľke a grafe je znázornené továrenské nastavenie otáčok, tie je však možné po montáži prispôsobiť podľa potreby. Jednotka je vybavená dvoma potenciometre, ktorými je možné nastaviť hodnotu vysokých a nízkych otáčok. Stredné otáčky sú potom priemerom hodnoty vysokých a nízkych otáčok. Pre najvyššie otáčky je možné nastaviť dobeh od 10, 20 alebo 30 min, pokiaľ je použitý bezdrôtový prepínač otáčok typu RFT Akor, ktorý je štandardným voliteľným príslušenstvom. Prepínač pracuje na frekvencii 868 MHz s maximálnym dosahom 100 m vo voľnom priestore. V prípade zmeny pripojovacieho kábla na päťžilový (súčasť dodávky) je možné zaistiť ovládanie prepínačom SA 1–3V (alebo obdobným). V tomto zapojení je možné použiť pre nezávislé spustenie najvyšších otáčok snímač kvality vzduchu AIRSENS, izbový termostat alebo programovateľný časový spínač DT 3R, DT 4 alebo DT 8-R, ktoré privedú fázové napätie z rovnakej napájacej fázy na ovládaciu svorku (toto riešenie je zákaznícke a nie je súčasťou dodávky). Plná funkcia mikroprocesorovej regulácie nastáva 24 hod. po zapnutí a ustálení parametrov.

 

Regulácia teploty
Jednotka je vybavená automatickým obtokom výmenníka. V letnom období je vzduch v jednotke vedený obtokom mimo výmenníka, čím dochádza k úspore energie.

 

Protimrazová ochrana
Jednotka je vybavená automatickou protimrazovou ochranou, ktorá v prípade nebezpečenstva námrazy výmenníka najskôr obmedzuje otáčky prívodného ventilátora, pokiaľ nebezpečenstvo trvá, otvára protimrazovú klapku, ktorou sa časť vzduchu privádza z okolia jednotky. Pre správnu funkciu protimrazovej klapky je nutná inštalácia jednotky v miestnostiach s teplotou aspoň 5 ºC.

 

Varianty

• EHR 280/325 H Akor RF - horný výtlak čerstvého vzduchu

• EHR 280/325 D Akor RF - spodný výtlak čerstvého vzduchu

 

Ľavé alebo pravé prevedenie sa zo všetkých variantov získa zámenou predného a zadného panelu.

 

Skriňa
Skriňa je vyrobená z EPP, pre montáž na stenu, je nutný manipulačný priestor pred jednotkou na čistenie a výmenu filtra. S jednotkou sa dodáva stenový montážny rám z pozinkovanej ocele. Prípojné hrdlá majú vnútorný rozmer 150 a vonkajšie 180 mm. Hrdlá sú umiestnené na vrchu a spodku jednotky. Vedľa hrdla vonkajšieho vzduchu je otvor protimrazovej klapky. Kondenzát je vyvedený vývodkou s priemerom 40 mm, ktorá je umiestnená naspodku skrine. Čelná stena štandardne modrá, na zvláštnu objednávku sivá.

 

Montáž
Montáž iba vo zvislej polohe s voľným priestorom pred jednotkou, aby bolo možné otvoriť veko a vybrať filtre alebo výmenník na čistenie. Pripojenie odvodu kondenzátu sa vykoná cez sifónový pachový uzáver.

 

Pokyny
Vzhľadom na vysokú účinnosť výmenníka sa doplnkový ohrievač nepoužíva. Malé straty vetraním pokryje vykurovací systém domu. Okrem nastavenia rýchlosti po montáži, nevyžaduje jednotka žiadne ďalšie nastavovanie. Nároky na užívateľa sú minimálne, ovládanie rýchlosti v troch stupňoch a občasné čistenie. Čistenie filtrov sa odporúča štyrikrát ročne, čistenie výmenníka raz za šesť rokov, výmena filtrov raz ročne. Pri projekcii rekuperačných jednotiek EHR Akor a ich použití v objektoch s plynovými spotrebičmi kat. B (plynové kotly a ohrievače vody s otvorenou komorou) alebo so zariadeniami s otvoreným ohniskom na pevné či kvapalné palivá s odťahom spalín do komína je nutné dbať príslušných odborných noriem a zákonných ustanovení. Vetranie musí tiež zodpovedať normatívnym predpisom požiarnej bezpečnosti stavieb a nesmie byť v rozpore s požiarnymi predpismi.

 

Upozornenie
Jednotka AKOR je určená na trvalú prevádzku. Po pripojení do elektrickej siete je protimrazová ochrana aktívna až za 120 minút prevádzky a celkové načítanie teplôt a časových závislostí pre reguláciu a riadenie chodu trvá 24 hodín, kedy je možná funkcia BYPASSU a letného vetrania. Počas tejto doby nie je možné dosiahnuť predpísanú účinnosť rekuperácie a žiadané správne funkcie jednotky.

 

Jednotky v prevedení RF sú trvalo pripojené do siete.

 

Rekuperačné jednotky EHR 325 Akor sú súčasťou programu Nová zelená úsporám pod kódom SVT7037 .

 

Energetická trieda SEC
• SEC A - štandard
• SEC A+ - riadenie čidlami kvality vzduchu

 

Nie je Vám niečo jasné? Spýtajte sa nás alebo sa skúste pozrieť do našej poradne .

Základný návrh riešenia a cenová ponuka zadarmo.


Príslušenstvo

Filtračná tkanina G3, 2m2 pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina G3, 2m2 pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina pre vzduchotechniku, FROUNO, 2m2, G3

15,74 EUR s DPH

skladom

Filtračná tkanina G3, 4m2 pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina G3, 4m2 pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina pre vzduchotechniku, FROUNO, 4m2, G3

28,56 EUR s DPH

skladom

Filtračná tkanina G4, 2m2, hr.12 mm, pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina G4, 2m2, hr.12 mm, pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina pre vzduchotechniku, FROUNO, 2m2, G4

18,42 EUR s DPH

skladom

Filtračná tkanina G4, 4m2, hr.12 mm, pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina G4, 4m2, hr.12 mm, pre vzduchotechniku (FROUNO)

Filtračná tkanina pre vzduchotechniku, FROUNO, 4m2, G4

34,25 EUR s DPH

skladom

Prepínač otáčok SA 1-3V

Prepínač otáčok SA 1-3V

Prepínač otáčok pre ventilátory aj rekuperačné jednotky.

92,40 EUR s DPH

1 týždeň

RFT Akor diaľkový ovládač pre EHR

RFT Akor diaľkový ovládač pre EHR

Diaľkové ovládače pre EHR (140/280/300/325 RF). Ovládače umožňujú nastavenie nízkych/stredných/maximálnych otáčok a dobehu.

92,64 EUR s DPH

3 dni

Skladaný filter F5/M5, 1m2, 18mm (50 skladov)

Skladaný filter F5/M5, 1m2, 18mm (50 skladov)

Náhradný skladaný filter F5 výšky 18mm. Je možné roztiahnuť na dĺžku 1m (odporúčame zachovať 50 ks skladov na 1m šírky). Filter je možné použiť ako náhradný a je možné ho osadiť do rámčekov. Odporúčame však dôkladne po stranách prilepiť/prisilikonovať ku konštrukcii filtra, aby nedochádzalo k obtoku vzduchu. Odosielame v zloženom stave rozmer cca 100x15x2cm. F5/M5: materiál 6320/220g Viac o filtrácii a návod, ktorý filter vybrať tu. Technický list tu.

33,79 EUR s DPH

skladom

Skladaný filter G4, 1m2, 18mm (50 skladov)

Skladaný filter G4, 1m2, 18mm (50 skladov)

Náhradný skladaný filter G4 výšky 18mm. Je možné roztiahnuť na dĺžku 1m (odporúčame zachovať 50 ks skladov na 1m šírky). Filter je možné použiť ako náhradný a je možné ho osadiť do rámčekov. Odporúčame však dôkladne po stranách prilepiť/prisilikonovať ku konštrukcii filtra, aby nedochádzalo k obtoku vzduchu. Odosielame v zloženom stave rozmer cca 100x15x2cm. G4: materiál 6310/180g

32,97 EUR s DPH

skladom

Súprava 2ks náhradných filtrov EHR 280/325 Akor G3

Súprava 2ks náhradných filtrov EHR 280/325 Akor G3

Kompletná sada náhradných filtrov k rekuperačným jednotkám EHR 280 AKOR. Súprava obsahuje: 2x filter (1x pre prívod, 1x pre odvod). Rozmer: 175X410 mm G3 Nejedná sa o originál filter výrobcu jednotiek (AFR-EHR 280/325 AKOR Filter G3), ale ide o kvalitné spracovanie rovnakej filtrácie. ODPORÚČAME!

14,51 EUR s DPH

skladom

Podobný tovar

Vetracia rekuperačná jednotka IDEO 450 ECOWATT

Vetracia rekuperačná jednotka IDEO 450 ECOWATT

Vetracia rekuperačná jednotka IDEO 450 ECOWATT - návrh vetrania zadarmo,

5 427,32 EUR s DPH

na objednávku

IDEO 325 ECOWATT vetracia jednotka s rekuperáciou tepla

IDEO 325 ECOWATT vetracia jednotka s rekuperáciou tepla

Komfortná energeticky úsporná vetracia rekuperačná jednotka s vysokou účinnosťou rekuperácie.

4 368,89 EUR s DPH

na objednávku

Mohlo by Vás zaujímať

Novinky

DOMEKT R 450 V rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom

DOMEKT R 450 V rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom

Veľmi kvalitná rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom značky Komfovent z Pobaltia. Výrobca Komfovent ponúka pod označením rady Domekt ucelený rad jednotiek s kvalitným riadením v prevedení vertikálnom, podstropnom aj parapetnom. Ponúkame vo variantoch: - kondenzačný výmenník (nižšia účinnosť prenosu vlhkosti späť do domácnosti) - sorpčná (vyššia účinnosť prenosu vlhkosti späť do domácnosti)

Cena na požádání

na otázku

DUPLEX 370 EC5.RD5.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea NOVÉ NAHRADENÉ DUPLEX 370 EC5.AM.CF

DUPLEX 370 EC5.RD5.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea NOVÉ NAHRADENÉ DUPLEX 370 EC5.AM.CF

Tradičný, osvedčený výrobok od spoľahlivého českého dodávateľa ATREA sro, ktorý vyrába rekuperačné jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generácie patria vďaka širokým možnostiam ovládania, možnosti integrovaného dohrevu a predohrevu, prijateľnej cene a veľmi dobrej kvalite medzi najviac obľúbené jednotky medzi našimi zákazníkmi. Jednotky Duplex pre rezidenčný sektor sa vyrábajú v týchto variantách - pozície jednotky: Podstropné: EC5 a Nástenné: ECV5. Jednotky s označením CF (funkcia konštantný prietok) sú vhodné predovšetkým pre pasívne domy. Tento typ regulácie zaistí aj napriek rôznej tlakovej strate rozvodov rovnaké prietokové množstvo a tým rovnotlak v dome (prívod = odvod). Nedochádza tak k poškodeniu tesniacich pások a izolácií, ku ktorému môže dochádzať pokiaľ je v dome pretlak alebo podtlak. Rovnaké vybavenie ako verzia EC5.RD5. Navyše doplnený modul pre riadenie výkonov každého ventilátora na konštantný prietok - množstvo odvádzaného vzduchu je rovné s množstvom vzduchu privádzaného vo všetkých prevádzkových režimoch.

3 216,36 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

Zehnder ComfoAir Q450 TR

Zehnder ComfoAir Q450 TR

Komfortná vetracia jednotka s množstvom vzduchu 350 m3/h pri 200 Pa Flexibilná inštalácia vďaka spojeniu pravostranného aj ľavostranného prevedenia do jednej jednotky Jednoduchá a rýchla montáž

od 5 863,30 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

DOMEKT R 400 H rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom

DOMEKT R 400 H rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom

Veľmi kvalitná rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom značky Komfovent z Pobaltia. Výrobca Komfovent ponúka pod označením rady Domekt ucelený rad jednotiek s kvalitným riadením v prevedení vertikálnom, podstropnom aj parapetnom. Ponúkame vo variantoch: - kondenzačný výmenník (nižšia účinnosť prenosu vlhkosti späť do domácnosti) - sorpčná (vyššia účinnosť prenosu vlhkosti späť do domácnosti)

Cena na požádání

na otázku

Jablotron Futura L rekuperačná jednotka

Jablotron Futura L rekuperačná jednotka

Bezkonkurenčne najnižšia spotreba aj v mrazoch. Futura automaticky zaistí vo Vašom dome optimálnu vlhkosť, a to pomocou riadeného entalpického výmenníka. Futura ponúka v základnej cene nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, peľových filtrov F7, senzora CO2 v nástennom ovládači, prídavného kúrenia a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka. Jednotku je možné ovládať pomocou nástenného ovládača alebo pohodlne odkiaľkoľvek v mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá Vás navyše informuje o chode a spotrebe Vašej rekuperačnej jednotky.

Cena na požádání

na objednávku

Flair 325 (Brink) rekuperačná jednotka: STANDARD a PLUS

Flair 325 (Brink) rekuperačná jednotka: STANDARD a PLUS

Nástenné Brink Flair vychádza z tých najlepších skúseností z predošlých radov vetracích jednotiek Renovent. Nový štandard pre vetracie jednotky so spätným ziskom tepla. Veľmi tichá prevádzka, najnižšia spotreba a vyššia účinnosť.

od 3 675,54 EUR s DPH

na objednávku

Informácie

Video stánku Luftuj - Aquatherm Praha 2024

Aký servopohon zvoliť pre elektronicky ovládané klapky v rozvode rekuperácie?

Fandíme Kristíne Otcovskej na ME v bitlóne v Osrblie

Luftuj na Aquatherme 2024, Praha

Nové prezentačné video splečnosti Luftuj sro

Vianočné sviatky - celozávodná dovolenka

Přednášeli jsme na Konferenci větrání a klimatizace 2023

Navštivte nás v září na veleltrhu ForArch v Praze

Atrea přichází s novou generací jednotek Duplex Pro a Pro-V

DOVOLENÁ 5.-7.7.2023

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj prvýkrát na ISH vo FRANKFURTE n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO časť 1

EPE x ADURO časť 2

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedenie potrubia rekuperácie v bungalovoch

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperácia a priamy odťah zo záchodovej misy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Satie a výfuk rekuperácie

Využitie tepla od krbu pomocou rekuperačnej jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtre a rekuperácia v čase pandémie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

google8fbb401f85849981.html

Filtre na rekuperáciu

Komponenty

Postup realizace

Čistenie vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnosť rekuperácie

Predohrev pre rekuperáciu

Centrálny vysávač-prečo?

Montáž centrálneho vysávača

Inštalácia potrubia systému centrálneho vysávania

Rekuperácia svojpomocne II

Rekuperácia svojpomocne I

Rekuperácia vs. klimatizácia

Rekuperácia vs. digestor

Ako sa vyrába rekuperátor a rekuperačná jednotka

Testujeme

Servis rekuperácie

Rekuperácia svojpomocne

Čo je to rekuperácia

Aké potrubie pre rekuperačný systém?

Najpredávanejší

Nastavenie cookies
Cookies

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú s ich vylepšovaním. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo "OK, súhlasím" udeľujete tento súhlas.

Nastavenie OK, súhlasím
×
Nastavenie súborov cookies

Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby sme webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná sa o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné na správne správanie našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa okrem iného na ukladanie produktov v nákupnom košíku, zobrazovanie produktov na želanie, ovládanie filtrov, osobného nastavenia a taktiež nastavenie súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ho ani odstrániť.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Konfiguračné cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a našich reklamných kampaní. Ich pomocou určujeme počet návštev a zdroje návštev našich webových stránok. Dáta získané pomocou týchto cookies spracovávame súhrnne, bez použitia identifikátorov, ktoré ukazujú na konkrétnych užívateľov nášho webu. Pokiaľ vypnete používanie analytických cookies vo vzťahu k Vašej návšteve, strácame možnosť analýzy výkonu a optimalizácie našich opatrení.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Analytics - analytická návštevnosť
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Rovněž jsme se rozhodli cookie a ďalšie technológie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili jsme tak pro Vás výhradně nákupní zkušenosti. Vďaka použitiu personalizovaných súborov cookie môžeme varovať vysvetľovanie nežiaducich informácií, ako sú neodhadzujúce odporúčania výrobkov alebo neužitočné mimoriadne ponuky. Navyše nám používanie personalizovaných súborov cookie umožňuje ponúkať Vám doplnky, ako napríklad odporúčania výrobkov prispôsobených vašim potrebám.
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamné) cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Vďaka tomu môžeme vytvárať profily založené na Vašich záujmoch, takzvané pseudonymizované profily. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba pseudonymizované údaje. Ak nevyjadríte súhlas, nebudete príjemcom obsahov a reklám prispôsobených vašim záujmom.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Ads