Nie sme len e-shop. Máme cez 10 rokov skúsenosti s projekciou a montážami vetrania s rekuperáciou vo viac ako 1000 rodinných domoch. Návrh riešenia vetrania so súpisom materiálu pre Váš dom vytvoríme zadarmo.

 

Vyrábame vlastný rad produktov určený primárne pre rodinné domy.
Radi vám poradíme s technickými otázkami +421 949 003 100 alebo info@luftujeme.sk

 


DOMEO 210 RD rekuperačná jednotka

Katalógový list tu .

Návod na obsluhu tu .

DOMEO 210 RD - prevedenie s bezdrôtovým ovládačom, konštantný prietok

 

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla pre byty a rodinné domy.
Možnosť nastavenia rovnotlaku, pretlaku alebo podtlaku! Šikovná jednotka za rozumnú cenu.


Zapojenie jednotky a riadenie jednotky tu .

Technické parametre:

 

max.prietok pri 100Pa
[m3/h]
príkon
[W]
napätie
[V]
akustický tlak*
[dB(A)]
max. účinnosť
[%]
210 100 230 49 92
* hodnota akustického tlaku do okolia, potrubie pripojené, vzdialenosť 1,5 m

Skriňa
Skriňa je z bielo / šedivo lakovaného plastového krytu. Vnútorná konštrukcia je z vysoko kvalitného penového EPP zaisťujúceho mimoriadne nízke tepelné straty jednotky. Hrdlá (Ø 125 mm) sú umiestnené na hornej časti skrine. Plne automatický obtok výmenníka (by-pass) je štandardne súčasťou jednotky. Jednotka je vybavená riadiacim systémom, ktorý indikuje znečistenie filtrov, ovláda by-pass a umožňuje spustenie funkcie zvýšeného prevetrávania (BOOST).

Ventilátory
Na výtlaku a saní je vetracia jednotka vybavená radiálnymi ventilátormi s dozadu zahnutými lopatkami as EC elektromotormi.

Motor
Jednofázové EC motory 230 V / 50 Hz.

Rekuperácia
Protiprúdový doskový výmenník je z plastu, účinnosť až 92%. Výmenník je prístupný po demontáži čelnej steny jednotky. Pre letnú prevádzku je jednotka vybavená obtokom výmenníka.

Filter
Na výtlaku a na saní sú doskové filtre triedy F5. Prístup k nim je po vytiahnutí servisného veka filtrov na čelnej strane jednotky. Na vybratie nie sú potrebné žiadne nástroje.

El. pripojenie
Z jednotky je vyvedený šesťžilový 1,2 m dlhý kábel určený pre priame napojenie ovládača a napájania.

Regulácia teploty
V letnom období môže byť vzduch v jednotke vedený obtokom mimo výmenníka, čím je možné v noci čiastočne vychladzovať objekt.

Regulácia
V tabuľke a grafe sú znázornené možnosti nastavenia otáčok. Tie je možné po montáži prispôsobiť podľa potreby. Vzdialený ovládač je vybavený štyrmi potenciometrami, ktorými je možné nastaviť hodnotu prietoku štandardného, zvýšeného alebo vychladzovacieho režimu v letnom období. Posledný potenciometer slúži na nastavenie vyváženia režimu vetrania. Je možné s ním nastaviť režim rovnotlakový, pretlakový alebo podtlakový. Jednotka má analógový vstup 0–10 V a je možné ju riadiť od externého analógového čidla CO2, RH alebo teploty.

 

Porovnanie možností riadenia DOMEO 210 FL a DOMEO 210 RD tu .

 

Hluk
Jednotka je vďaka špeciálnej konštrukcii a použitiu plochých ventilátorov s EC motormi mimoriadne tichá.

Montáž
Montáž je štandardne vo zvislej polohe, na montáž na stenu je nutné dodržať výšku minimálne 300 mm nad podlahou. Je potrebné zachovať dostatočne voľný priestor pred jednotkou, aby bolo možné vybrať filtre alebo otvoriť veko a čistiť výmenník. Súčasťou dodávky je oceľový neskorý rám na uchytenie na stenu. Pripojenie odvodu kondenzátu sa vykoná cez sifónový pachový uzáver na odpadové vedenie alebo dažďový zvod.

Informácie
Jednotka je vybavená protiprúdovým výmenníkom s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla až 94%. Jednotka je určená pre trvalú prevádzku.

Pokyny
Vďaka vysokej účinnosti výmenníka nie je väčšinou nutný dohrev. Po základnom nastavení montážnou firmou nevyžaduje jednotka žiadne ďalšie nastavovanie. Nároky na používateľa sú minimálne. Výmena filtrov sa odporúča minimálne raz ročne. V oblastiach, kde sú teploty často pod –5°C, sa odporúča na sanie čerstvého vzduchu inštalovať teplovodný výmenník alebo elektrický predohrev vzduchu so zodpovedajúcim výkonom. Ďalej je možné inštalovať vzduchový/kvapalinový zemný register D Geoflex/ED KZ-R.

Projektovanie rekuperačných jednotiek DOMEO a ich použitie v objektoch s plynovými spotrebičmi kategórie B (plynové kotly a ohrievače vody s otvorenou komorou) alebo so zariadeniami s otvoreným ohniskom na pevné či kvapalné palivá s odťahom spalín do komína je zakázané. Vetranie musí zodpovedať normatívnym predpisom požiarnej bezpečnosti stavieb a nesmie byť v rozpore s požiarnymi predpismi.

 

LUFŤÁCI RADÍ:
Pokiaľ jednotku prevádzkujete bez predohrevu alebo zmiešavania odporúčame oblasť filtrov doizolovať.

 

Nie je Vám niečo jasné? Spýtajte sa nás alebo sa skúste pozrieť do našej poradne .

Základný návrh riešenia a cenová ponuka zadarmo.

 

 
 
 


Príslušenstvo

MSK-AFP protimrazová ochrana (zmiešavanie)

MSK-AFP protimrazová ochrana (zmiešavanie)

Múdra alternatívna protimrazová ochrana pre vetracie rekuperačné jednotky bez integrovaného predohrevu a bez možnosti použiť elektrický predohrev.

od 214,16 EUR s DPH

na objednávku

Predohrev pre rekuperáciu MBE-AFP 125/0,4 (aktívna protimrazová ochrana)

Predohrev pre rekuperáciu MBE-AFP 125/0,4 (aktívna protimrazová ochrana)

Predohrev pre rekuperáciu MBE-AFP 125/0,4 (aktívna protimrazová ochrana)

518,46 EUR s DPH

1 týždeň

SIFON HL 138 DN32 k rekuperačným jednotkám

SIFON HL 138 DN32 k rekuperačným jednotkám

Vodná zápachová uzávierka k rekuperačným a klimatizačným jednotkám DN32 pre odvod kondenzátu s prídavnou mechanickou zápachovou uzávierkou (gulička), podomietkové prevedenie. Inštalácia možná iba vertikálne!! Pripojenie potrubia s kondenzátom pr. 20-32mm (minimálny vnútorný priemer pripojovacieho potrubia 18mm!!). transparentná čistiaca vložka je vyberateľná z podomietkového telesa pre údržbu. Dĺžkovo upraviteľná stavebná ochranná zátka a kryt sú súčasťou balenia.

50,57 EUR s DPH

skladom

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 F5

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 F5

Kompletná sada náhradných filtrov k rekuperačným jednotkám DOMEO 210. Sada obsahuje: 2x filter (1x pre prívod, 1x pre odvod). Rozmer: 270X125X48 F5. Nejedná sa o originál filter výrobcu jednotiek (AFR-DOMEO M5/G4), ale ide o kvalitné spracovanie rovnakej filtrácie. ODPORÚČAME!

56,68 EUR s DPH

skladom

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 G4

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 G4

Kompletná sada náhradných filtrov k rekuperačným jednotkám DOMEO 210. Sada obsahuje: 2x filter (1x pre prívod, 1x pre odvod). Rozmer: 270X125X48 G4. Nejedná sa o originál filter výrobcu jednotiek (AFR-DOMEO M5/G4), ale ide o kvalitné spracovanie rovnakej filtrácie. ODPORÚČAME!

53,77 EUR s DPH

skladom

Podobný tovar

Montáž vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)-PONUKA

Montáž vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)-PONUKA

Montáž vetrania s rekuperáciou. Viac ako 1000 inštalácií, cez 10 rokov skúseností. Kvalitné materiály, tiché riešenie. Rozvod tepla cirkuláciou vzduchu.

Cena na požádání

skladom

Novinky

Rezidenčná rekuperačná jednotka SAVE VTC 200 s inteligentným systémom SAVE Control

Rezidenčná rekuperačná jednotka SAVE VTC 200 s inteligentným systémom SAVE Control

SAVE VTC 200 rekuperačná jednotka s doskovým protiprúdovým výmenníkom bez ovládacieho panelu.

3 044,88 EUR s DPH

na objednávku

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, EC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, EC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS je stálicou na trhu rezidenčného vetrania. Ľahko sa inštaluje a je dostupná v rôznych veľkostiach aj úrovniach technického prevedenia.

1 770,50 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS je stálicou na trhu rezidenčného vetrania. Vyniká veľmi tichou prevádzkou, ľahko sa inštaluje a je dostupná v rôznych veľkostiach i úrovniach technického prevedenia. Vďaka svojej nízkej zástavbovej výške je VENUS ideálny na podstropnú inštaláciu. Hodí sa hlavne na vetranie bytov, apartmánov, bytových, rodinných i nízkoenergetických domov.

1 252,84 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

Akčná ponuka

DOMEO 210 FL rekuperačná jednotka

DOMEO 210 FL rekuperačná jednotka

Rekuperačná vetracia jednotka DOMEO 210 FL Komfortná energeticky úsporná vetracia rekuperačná jednotka s vysokou účinnosťou rekuperácie.

2 023,89 EUR s DPH

na objednávku

Projekt vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)

Projekt vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)

Zaistíme autorizovaný projekt vzduchotechniky pre rodinné domy a malé prevádzky pre rôzne úrovne dokumentácie (stavebné povolenie, realizačná dokumentácia, doatčný program NZÚ a pod.) Sami projektujeme a disponujeme širokým tímom projektantov. Projekty pre rodinné domy obvykle zaistíme do 14tich dní. Projekt vetrania s rekuperáciou sa obvykle požaduje kvôli: - nariadenia hygieny (pre rodinné domy napr. pri hlučniach komunikácií, expozície hlukom alebo prachom) - stavebnému konaniu - dotácii Nová zelená úsporám (NZÚ) - podklad pre realizáciu svojpomocne Potup vybavenie Vášho dopytu: 1) zmoniturejeme, či máte všetky nutné podklady - stavebný projekt v dwg (predovšetkým pôdorys, rez) - informujeme Vás o cene za projekt (fakturácia zmluvný projektant) 2) základný grafický návrh riešenia a vytvoríme zadarmo cenovú ponuku na kompletné riešenie (materiál, montáž, regulácia atď.) - na tejto úrovni s Vami konzultujeme všetky úpravy a optimalizácie riešení. Prebieha výber jednotky, výustok atď. 3) zálohová platba za projekt 4) obvykle do 14 dní zaslania projektu v pdf + tlačenej verzii s autorizačnou pečiatkou (obvykle 5 tlačených paré) TYPY PROJEKTOV, KTORÉ SI MÔŽEZE OBJEDNAŤ A ICH OBSAH: stavebné konanie a dotáciu NZÚ: - Pôdorys - Technickú správu s technickými parametrami jednotky (pre NZÚ SVT kódy), odporúčané nastavenie prietokov a ovládanie B) Realizačný projekt - Pôdorys - Technickú správu s technickými parametrami jednotky (pre NZÚ SVT kódy), odporúčané nastavenie prietokov a ovládanie - Vybrané detaily alebo rez (podľa dohody) - Technický list jednotky-v danom bode, špecifikácia manipulčných priestorov atď. - Výkaz výmer (súpis materiálu) - Kóty pozícií výustok, prestupov, atď. Cena za projekt vzduchotehniky (vetranie s pasívnou rekuperáciou ) pre rodinné domy sa pohybuje medzi 6 000-12 000 Sk bez DPH v závislosti od rozsahu (DPH podľa projektanta). U aktívnych rekuperačných jednotiek (s tepelným čerpadlom), ktoré sa využívajú na ohrev alebo na chladenie je cena od 8 500Kč bez DPH. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte e-mailom alebo telefonicky: info@luftuj.cz +420 735 774 074

Cena na požádání

podľa variantov

Návrh systému vetrania s rekuperáciou

Návrh systému vetrania s rekuperáciou

Základný návrh riešenia vetrania s rekuperáciou Vám vypracujeme zadarmo. Aby bol návrh a cenová ponuka z neho vychádzajúca čo najkvalitnejšia, napíšte nám čo najviac známych skutočností o Vašej nehnuteľnosti. Ďalej nám zašlite: - výkresovú dokumentáciu (pôdorysy, rezy, skladby konštrukcií,...) - vaše predstavy o tom, kadiaľ by mali viesť rozvody, kde by mala byť jednotka a čo by mala vedieť To všetko zašlite na info@luftuj.cz Návrh obsahuje: - návrh pozícií distribučných elementov (vyústok) - návrh prietokov vzduchu (m3/h) v jednotlivých miestnostiach - základný výber vhodnej jednotky - hrubá kalkulácia ceny na základe zadaných požiadaviek (v prípade odsúhlasenia návrhu, súpis kompletného materiálu, ktorý Vám radi dodáme ) Pokiaľ sa Vám návrh bude páčiť a viete ako systém nainštalovať, zaregulovať a ak nemáte ďalšie otázky, môžete nakúpiť všetko potrebné na našom eshope. Alebo nás kontaktujte a my Vám potrebný materiál zaistíme a zašleme za výhodné ceny.

Cena na požádání

podľa variantov

Mohlo by Vás zaujímať

Novinky

DUPLEX 150 PRO.CP podstropná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 150 PRO.CP podstropná rekuperačná jednotka Atrea

Kompaktné vetracie jednotky s rekuperáciou tepla určené na centrálne rovnotlaké vetranie rodinných domov alebo bytov. Spĺňajú energetickú triedu A+, variant PRO podstropný a PRO-V nástenný.

2 253,77 EUR s DPH

na objednávku

DUPLEX 170 EC5.AM.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.AM.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

Tradičný, osvedčený výrobok od spoľahlivého českého dodávateľa ATREA sro, ktorý vyrába rekuperačné jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generácie patria vďaka širokým možnostiam ovládania, možnosti integrovaného dohrevu a predohrevu, prijateľnej cene a veľmi dobrej kvalite medzi najviac obľúbené jednotky medzi našimi zákazníkmi.

Cena na požádání

nie je skladom

SABIK 210 rezidenčná rekuperačná jednotka

SABIK 210 rezidenčná rekuperačná jednotka

2 624,95 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

Novinky

Rezidenčná rekuperačná jednotka SAVE VTC 200 s inteligentným systémom SAVE Control

Rezidenčná rekuperačná jednotka SAVE VTC 200 s inteligentným systémom SAVE Control

SAVE VTC 200 rekuperačná jednotka s doskovým protiprúdovým výmenníkom bez ovládacieho panelu.

3 044,88 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

DUPLEX 160 PRO-V.AM nástenná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 160 PRO-V.AM nástenná rekuperačná jednotka Atrea

Kompaktné vetracie jednotky s rekuperáciou tepla určené na centrálne rovnotlaké vetranie rodinných domov alebo bytov. Spĺňajú energetickú triedu A+, variant PRO podstropný a PRO-V nástenný.

od 2 738,18 EUR s DPH

na objednávku

Rekuperačná jednotka Venus AirGENIO, 150 m3/h, EC, BEZ PREDHREVU

Rekuperačná jednotka Venus AirGENIO, 150 m3/h, EC, BEZ PREDHREVU

INTELIGENTNÁ REGULÁCIA AIRGENIO umožňuje plne automatickú prevádzku. S využitím aplikácie AirGENIO je možné rekuperačnú jednotku ovládať cez mobilný telefón či iné inteligentné zariadenia.

1 741,97 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

Informácie

Video stánku Luftuj - Aquatherm Praha 2024

Aký servopohon zvoliť pre elektronicky ovládané klapky v rozvode rekuperácie?

Fandíme Kristíne Otcovskej na ME v bitlóne v Osrblie

Luftuj na Aquatherme 2024, Praha

Nové prezentačné video splečnosti Luftuj sro

Vianočné sviatky - celozávodná dovolenka

Přednášeli jsme na Konferenci větrání a klimatizace 2023

Navštivte nás v září na veleltrhu ForArch v Praze

Atrea přichází s novou generací jednotek Duplex Pro a Pro-V

DOVOLENÁ 5.-7.7.2023

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj prvýkrát na ISH vo FRANKFURTE n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO časť 1

EPE x ADURO časť 2

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedenie potrubia rekuperácie v bungalovoch

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperácia a priamy odťah zo záchodovej misy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Satie a výfuk rekuperácie

Využitie tepla od krbu pomocou rekuperačnej jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtre a rekuperácia v čase pandémie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

google8fbb401f85849981.html

Filtre na rekuperáciu

Komponenty

Postup realizace

Čistenie vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnosť rekuperácie

Predohrev pre rekuperáciu

Centrálny vysávač-prečo?

Montáž centrálneho vysávača

Inštalácia potrubia systému centrálneho vysávania

Rekuperácia svojpomocne II

Rekuperácia svojpomocne I

Rekuperácia vs. klimatizácia

Rekuperácia vs. digestor

Ako sa vyrába rekuperátor a rekuperačná jednotka

Testujeme

Servis rekuperácie

Rekuperácia svojpomocne

Čo je to rekuperácia

Aké potrubie pre rekuperačný systém?

Najpredávanejší

Nastavenie cookies
Cookies

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú s ich vylepšovaním. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo "OK, súhlasím" udeľujete tento súhlas.

Nastavenie OK, súhlasím
×
Nastavenie súborov cookies

Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby sme webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná sa o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné na správne správanie našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa okrem iného na ukladanie produktov v nákupnom košíku, zobrazovanie produktov na želanie, ovládanie filtrov, osobného nastavenia a taktiež nastavenie súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ho ani odstrániť.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Konfiguračné cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a našich reklamných kampaní. Ich pomocou určujeme počet návštev a zdroje návštev našich webových stránok. Dáta získané pomocou týchto cookies spracovávame súhrnne, bez použitia identifikátorov, ktoré ukazujú na konkrétnych užívateľov nášho webu. Pokiaľ vypnete používanie analytických cookies vo vzťahu k Vašej návšteve, strácame možnosť analýzy výkonu a optimalizácie našich opatrení.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Analytics - analytická návštevnosť
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Rovněž jsme se rozhodli cookie a ďalšie technológie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili jsme tak pro Vás výhradně nákupní zkušenosti. Vďaka použitiu personalizovaných súborov cookie môžeme varovať vysvetľovanie nežiaducich informácií, ako sú neodhadzujúce odporúčania výrobkov alebo neužitočné mimoriadne ponuky. Navyše nám používanie personalizovaných súborov cookie umožňuje ponúkať Vám doplnky, ako napríklad odporúčania výrobkov prispôsobených vašim potrebám.
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamné) cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Vďaka tomu môžeme vytvárať profily založené na Vašich záujmoch, takzvané pseudonymizované profily. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba pseudonymizované údaje. Ak nevyjadríte súhlas, nebudete príjemcom obsahov a reklám prispôsobených vašim záujmom.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Ads