Nie sme len e-shop. Máme cez 10 rokov skúsenosti s projekciou a montážami vetrania s rekuperáciou vo viac ako 1000 rodinných domoch. Návrh riešenia vetrania so súpisom materiálu pre Váš dom vytvoríme zadarmo.

 

Vyrábame vlastný rad produktov určený primárne pre rodinné domy.
Radi vám poradíme s technickými otázkami +421 949 003 100 alebo info@luftujeme.sk

 


DOMEO 210 FL rekuperačná jednotka

Katalógový list tu .

Návod na obsluhu tu .

DOMEO 210 FL - štandardné prevedenie s diaľkovým ovládačom

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla pre byty a rodinné domy.
Možnosť nastavenia rovnotlaku, pretlaku alebo podtlaku! Šikovná jednotka za rozumnú cenu.


Zapojenie jednotky a riadenie jednotky tu .

Informačné video DOMEO 210 FL (odkaz) .
Montážne video DOMEO 210 FL (odkaz) .

 

Technické parametre:

max.prietok pri 100 Pa
[m3/h]
príkon
[W]
napätie
[V]
akustický tlak*
[dB(A)]
max. účinnosť
[%]
210 100 230 49 92
* hodnota akustického tlaku do okolia, potrubie pripojené, vzdialenosť 1,5 m

Skriňa
Skriňa je z bielo / šedivo lakovaného plastového krytu. Vnútorná konštrukcia je z vysoko kvalitného penového EPP zaisťujúceho mimoriadne nízke tepelné straty jednotky. Hrdlá (Ø 125 mm) sú umiestnené na hornej časti skrine. Plne automatický obtok výmenníka (by-pass) je štandardne súčasťou jednotky. Jednotka je vybavená riadiacim systémom, ktorý indikuje znečistenie filtrov, ovláda by-pass a umožňuje spustenie funkcie zvýšeného prevetrávania (BOOST).

Ventilátory
Na výtlaku a saní je vetracia jednotka vybavená radiálnymi ventilátormi s dozadu zahnutými lopatkami as EC elektromotormi.

Motor
Jednofázové EC motory 230 V / 50 Hz.

Rekuperácia
Protiprúdový doskový výmenník je z plastu, účinnosť až 92%. Výmenník je prístupný po demontáži čelnej steny jednotky. Pre letnú prevádzku je jednotka vybavená obtokom výmenníka.

Filter
Na výtlaku a na saní sú doskové filtre triedy F5. Prístup k nim je po vytiahnutí servisného veka filtrov na čelnej strane jednotky. Na vybratie nie sú potrebné žiadne nástroje.

El. pripojenie
Z jednotky je vyvedený šesťžilový 1,2 m dlhý kábel určený pre priame napojenie ovládača a napájania.

Regulácia teploty
V letnom období môže byť vzduch v jednotke vedený obtokom mimo výmenníka, čím je možné v noci čiastočne vychladzovať objekt.

Regulácia
V tabuľke a grafe sú znázornené možnosti nastavenia otáčok. Tie je možné po montáži prispôsobiť podľa potreby. Vzdialený ovládač je vybavený štyrmi potenciometrami, ktorými je možné nastaviť hodnotu prietoku štandardného, zvýšeného alebo vychladzovacieho režimu v letnom období. Posledný potenciometer slúži na nastavenie vyváženia režimu vetrania. Je možné s ním nastaviť režim rovnotlaký, pretlakový alebo podtlakový. Jednotka má analógový vstup 0–10 V a je možné ju riadiť od externého analógového čidla CO2, RH alebo teploty.

 

Od 1/1/2016 je výrobok predávaný aj vo variante RD, ktorá umožňuje ďalšie spôsoby regulácie: odkaz tu .

 

Porovnanie možností riadenia DOMEO 210 FL a DOMEO 210 RD tu .

 

Hluk
Jednotka je vďaka špeciálnej konštrukcii a použitiu plochých ventilátorov s EC motormi mimoriadne tichá.

Montáž
Montáž je štandardne vo zvislej polohe, na montáž na stenu je nutné dodržať výšku minimálne 300 mm nad podlahou. Je potrebné zachovať dostatočne voľný priestor pred jednotkou, aby bolo možné vybrať filtre alebo otvoriť veko a čistiť výmenník. Súčasťou dodávky je oceľový neskorý rám na uchytenie na stenu. Pripojenie odvodu kondenzátu sa vykoná cez sifónový pachový uzáver na odpadové vedenie alebo dažďový zvod.

Informácie
Jednotka je vybavená protiprúdovým výmenníkom s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla až 94%. Jednotka je určená na trvalú prevádzku.

Pokyny
Vďaka vysokej účinnosti výmenníka nie je väčšinou nutný dohrev. Po základnom nastavení montážnou firmou nevyžaduje jednotka žiadne ďalšie nastavovanie. Nároky na používateľa sú minimálne. Výmena filtrov sa odporúča minimálne raz ročne. V oblastiach, kde sú teploty často pod –5°C, sa odporúča na sanie čerstvého vzduchu inštalovať teplovodný výmenník alebo elektrický predohrev vzduchu so zodpovedajúcim výkonom. Ďalej je možné inštalovať vzduchový/kvapalinový zemný register D Geoflex/ED KZ-R.

Projektovanie rekuperačných jednotiek DOMEO a ich použitie v objektoch s plynovými spotrebičmi kategórie B (plynové kotly a ohrievače vody s otvorenou komorou) alebo so zariadeniami s otvoreným ohniskom na pevné či kvapalné palivá s odťahom spalín do komína je zakázané. Vetranie musí zodpovedať normatívnym predpisom požiarnej bezpečnosti stavieb a nesmie byť v rozpore s požiarnymi predpismi.

 

LUFŤÁCI RADÍ:
Pokiaľ jednotku prevádzkujete bez predohrevu alebo zmiešavania odporúčame oblasť filtrov doizolovať.

 

Nie je vám niečo jasné? Spýtajte sa nás alebo sa skúste pozrieť do našej poradne .

Základný návrh riešenia a cenová ponuka zadarmo.

 

 
 
 


Príslušenstvo

MSK-AFP protimrazová ochrana (zmiešavanie)

MSK-AFP protimrazová ochrana (zmiešavanie)

Chytrá alternatívna protimrazová ochrana pre vetracie rekuperačné jednotky bez integrovaného predohrevu a bez možnosti použiť elektrický predohrev.

od 225,17 EUR s DPH

na objednávku

Predohrev pre rekuperáciu MBE-AFP 125/0,4 (aktívna protimrazová ochrana)

Predohrev pre rekuperáciu MBE-AFP 125/0,4 (aktívna protimrazová ochrana)

Predohrev pre rekuperáciu MBE-AFP 125/0,4 (aktívna protimrazová ochrana)

545,10 EUR s DPH

1 týždeň

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 F5

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 F5

Kompletná sada náhradných filtrov k rekuperačným jednotkám DOMEO 210. Sada obsahuje: 2x filter (1x pre prívod, 1x pre odvod). Rozmer: 270X125X48 F5. Nejedná sa o originál filter výrobcu jednotiek (AFR-DOMEO M5/G4), ale ide o kvalitné spracovanie rovnakej filtrácie. ODPORÚČAME!

59,59 EUR s DPH

skladom

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 G4

Súprava náhradných filtrov DOMEO 210 G4

Kompletná sada náhradných filtrov k rekuperačným jednotkám DOMEO 210. Sada obsahuje: 2x filter (1x pre prívod, 1x pre odvod). Rozmer: 270X125X48 G4. Nejedná sa o originál filter výrobcu jednotiek (AFR-DOMEO M5/G4), ale ide o kvalitné spracovanie rovnakej filtrácie. ODPORÚČAME!

56,54 EUR s DPH

skladom

Podobný tovar

Montáž vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)-PONUKA

Montáž vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)-PONUKA

Montáž vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)-PONUKA

Cena na požádání

nie je skladom

Novinky

Rezidenčná rekuperačná jednotka SAVE VTC 200 s inteligentným systémom SAVE Control

Rezidenčná rekuperačná jednotka SAVE VTC 200 s inteligentným systémom SAVE Control

SAVE VTC 200 rekuperačná jednotka s doskovým protiprúdovým výmenníkom bez ovládacieho panelu.

3 201,37 EUR s DPH

na objednávku

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, EC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, EC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS je stálicou na trhu rezidenčného vetrania. Ľahko sa inštaluje a je dostupná v rôznych veľkostiach aj úrovniach technického prevedenia.

1 861,50 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC, predohrev

Rekuperačná jednotka VENUS je stálicou na trhu rezidenčného vetrania. Vyniká veľmi tichou prevádzkou, ľahko sa inštaluje a je dostupná v rôznych veľkostiach i úrovniach technického prevedenia. Vďaka svojej nízkej zástavbovej výške je VENUS ideálny na podstropnú inštaláciu. Hodí sa hlavne na vetranie bytov, apartmánov, bytových, rodinných i nízkoenergetických domov.

1 317,24 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

DOMEO 210 RD rekuperačná jednotka

DOMEO 210 RD rekuperačná jednotka

Rekuperačná vetracia jednotka DOMEO 210 RD Komfortná energeticky úsporná vetracia rekuperačná jednotka s vysokou účinnosťou rekuperácie. Prevedenie s bezdrôtovým ovládačom, konštantný prietoku. Možnosť nastavenia rovnotlaku, pretlaku alebo podtlaku! Šikovná jednotka za rozumnú cenu.

2 548,83 EUR s DPH

na objednávku

Projekt vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)

Projekt vzduchotechniky (vetranie s rekuperáciou)

Zaistíme autorizovaný projekt vzduchotechniky pre rodinné domy a malé prevádzky pre rôzne úrovne dokumentácie (stavebné povolenie, realizačná dokumentácia, doatčný program NZÚ a pod.) Sami projektujeme a disponujeme širokým tímom projektantov. Projekty pre rodinné domy obvykle zaistíme do 14tich dní. Projekt vetrania s rekuperáciou sa obvykle požaduje kvôli: - nariadenia hygieny (pre rodinné domy napr. pri hlučniach komunikácií, expozície hlukom alebo prachom) - stavebnému riadeniu - dotácii Nová zelená úsporám (NZÚ) - podklad pre realizáciu svojpomocne Potup vybavenie Vášho dopytu: 1) zmoniturejeme, či máte všetky potrebné podklady - stavebný projekt v dwg (predovšetkým pôdorys, rez) - informujeme Vás o cene za projekt (fakturácia zmluvný projektant) 2) základný grafický návrh riešenia a vytvoríme zadarmo cenovú ponuku na kompletné riešenie (materiál, montáž, regulácia atď.) - na tejto úrovni s Vami konzultujeme všetky úpravy a optimalizácie riešení. Prebieha výber jednotky, výustok atď. 3) zálohová platba za projekt 4) obvykle do 14 dní zaslania projektu v pdf + tlačenej verzii s autorizačnou pečiatkou (obvykle 5 tlačených paré) TYPY PROJEKTOV, KTORÉ SI MÔŽEZA OBJEDNAŤ A ICH OBSAH: stavebné konanie a dotáciu NZÚ: - Pôdorys - Technickú správu s technickými parametrami jednotky (pre NZÚ SVT kódy), odporúčané nastavenie prietokov a ovládanie B) Realizačný projekt - Pôdorys - Technickú správu s technickými parametrami jednotky (pre NZÚ SVT kódy), odporúčané nastavenie prietokov a ovládanie - Vybrané detaily alebo rez (podľa dohody) - Technický list jednotky-v danom bode, špecifikácia manipulčných priestorov atď. - Výkaz výmer (súpis materiálu) - Kóty pozícií vyústok, prestupov, atď. Cena za projekt vzduchotehniky (vetranie s pasívnou rekuperáciou ) pre rodinné domy sa pohybuje medzi 6 000-12 000 Sk bez DPH v závislosti od rozsahu (DPH podľa projektanta). U aktívnych rekuperačných jednotiek ( s tepelným čerpadlom), ktoré sa využívajú na ohrev alebo na chladenie je cena od 8 500Kč bez DPH. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte e-mailom alebo telefonicky: info@luftuj.cz +420 735 774 074

Cena na požádání

podľa variantov

Návrh systému vetrania s rekuperáciou

Návrh systému vetrania s rekuperáciou

Základný návrh riešenia vetrania s rekuperáciou Vám vypracujeme zadarmo. Aby bol návrh a cenová ponuka z neho vychádzajúca čo najkvalitnejšia, napíšte nám čo najviac známych skutočností o Vašej nehnuteľnosti. Ďalej nám zašlite: - výkresovú dokumentáciu (pôdorysy, rezy, skladby konštrukcií,...) - vaše predstavy o tom, kadiaľ by mali viesť rozvody, kde by mala byť jednotka a čo by mala vedieť To všetko zašlite na info@luftuj.cz Návrh obsahuje: - návrh pozícií distribučných elementov (vyústok) - návrh prietokov vzduchu (m3/h) v jednotlivých miestnostiach - základný výber vhodnej jednotky - hrubá kalkulácia ceny na základe zadaných požiadaviek (v prípade odsúhlasenia návrhu, súpis kompletného materiálu, ktorý Vám radi dodáme ) Pokiaľ sa Vám návrh bude páčiť a viete ako systém nainštalovať, zaregulovať a ak nemáte ďalšie otázky, môžete nakúpiť všetko potrebné na našom eshope. Alebo nás kontaktujte a my Vám potrebný materiál zaistíme a zašleme za výhodné ceny.

Cena na požádání

podľa variantov

Mohlo by Vás zaujímať

Výpredaj

Jablotron Futura M rekuperačná jednotka

Jablotron Futura M rekuperačná jednotka

Bezkonkurenčne najnižšia spotreba aj v mrazoch. Futura automaticky zaistí vo Vašom dome optimálnu vlhkosť, a to pomocou riadeného entalpického výmenníka. Futura ponúka v základnej cene nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, peľových filtrov F7, senzora CO2 v nástennom ovládači, prídavného kúrenia a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka. Jednotku je možné ovládať pomocou nástenného ovládača alebo pohodlne odkiaľkoľvek v mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá Vás navyše informuje o chode a spotrebe Vašej rekuperačnej jednotky.

Cena na požádání

na objednávku

NEMBUS 210 rekuperačná jednotka

NEMBUS 210 rekuperačná jednotka

2 594,15 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla. Informácie: Plná elektronická regulácia umožňuje prispôsobenie výkonu presne požiadavkám objektu. Jednotka je vybavená protiprúdovým výmenníkom s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla (90 %). Jednotka je určená na trvalú prevádzku.

1 299,38 EUR s DPH

na objednávku

Novinky
Akčná ponuka

Rekuperačná jednotka XFLAT 150m²/h, EC

Rekuperačná jednotka XFLAT 150m²/h, EC

Centrálna jednotka Xflat s rekuperáciou tepla a vlhkosti. So svojim vzduchovým výkonom 150 m3/h je veľmi vhodný na vetranie bytov s obytnou plochou do 70 m2. Konštrukcia jednotky umožňuje jej inštaláciu v ľubovoľnej polohe na stenu alebo strop.

od 1 793,62 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

VENTBOX 150 UP ERV rekuperačná jednotka s entalpickým výmenníkom

VENTBOX 150 UP ERV rekuperačná jednotka s entalpickým výmenníkom

Jednotka zaisťuje riadené vetranie s rekuperáciou vzduchu, odvetranie radónu a odstránenie vlhkosti v dome. Je aj účinným nástrojom na filtráciu prašnosti rôznych alergénov a pomáha znižovať tepelnú náročnosť objektu. Základným princípom riadeného vetrania je priviesť do domu čerstvý vzduch, ktorý sa cez steny rekuperačného výmenníka ohreje od odpadového vzduchu a následne je rozvedený do obytných miestností. A naopak odpadový vzduch je odsávaný z kúpeľní, WC a kuchyne. Vo výmenníku odovzdá svoje teplo a spoločne s vodnou parou, CO2 a ďalšími škodlivinami je odvádzaný cez fasádu von z domu.

od 2 943,24 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

VENTBOX 150 UP HRV rekuperačná jednotka

VENTBOX 150 UP HRV rekuperačná jednotka

Jednotka zaisťuje riadené vetranie s rekuperáciou vzduchu, odvetranie radónu a odstránenie vlhkosti v dome. Je aj účinným nástrojom na filtráciu prašnosti rôznych alergénov a pomáha znižovať tepelnú náročnosť objektu. Základným princípom riadeného vetrania je priviesť do domu čerstvý vzduch, ktorý sa cez steny rekuperačného výmenníka ohreje od odpadového vzduchu a následne je rozvedený do obytných miestností. A naopak odpadový vzduch je odsávaný z kúpeľní, WC a kuchyne. Vo výmenníku odovzdá svoje teplo a spoločne s vodnou parou, CO2 a ďalšími škodlivinami je odvádzaný cez fasádu von z domu.

od 2 621,58 EUR s DPH

na objednávku

Informácie

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj prvýkrát na ISH vo FRANKFURTE n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO časť 2

EPE x ADURO časť 1

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedenie potrubia rekuperácie v bungalovoch

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperácia a priamy odťah zo záchodovej misy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Satie a výfuk rekuperácie

Využitie tepla od krbu pomocou rekuperačnej jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtre a rekuperácia v čase pandémie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

google8fbb401f85849981.html

Filtre na rekuperáciu

Komponenty

Postup realizace

Čistenie vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnosť rekuperácie

Predohrev pre rekuperáciu

Centrálny vysávač-prečo?

Montáž centrálneho vysávača

Inštalácia potrubia systému centrálneho vysávania

Rekuperácia svojpomocne II

Rekuperácia svojpomocne I

Rekuperácia vs. klimatizácia

Rekuperácia vs. digestor

Ako sa vyrába rekuperátor a rekuperačná jednotka

Testujeme

Servis rekuperácie

Rekuperácia svojpomocne

Čo je to rekuperácia

Aké potrubie pre rekuperačný systém?

Najpredávanejšie

Nastavenie cookies
Cookies

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú s ich vylepšovaním. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo "OK, súhlasím" udeľujete tento súhlas.

Nastavenie OK, súhlasím
×
Nastavenie súborov cookies

Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby sme webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná sa o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné na správne správanie našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa okrem iného na ukladanie produktov v nákupnom košíku, zobrazovanie produktov na želanie, ovládanie filtrov, osobného nastavenia a taktiež nastavenie súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ho ani odstrániť.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Konfiguračné cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a našich reklamných kampaní. Ich pomocou určujeme počet návštev a zdroje návštev našich webových stránok. Dáta získané pomocou týchto cookies spracovávame súhrnne, bez použitia identifikátorov, ktoré ukazujú na konkrétnych užívateľov nášho webu. Pokiaľ vypnete používanie analytických cookies vo vzťahu k Vašej návšteve, strácame možnosť analýzy výkonu a optimalizácie našich opatrení.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Analytics - analytická návštevnosť
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Rovněž jsme se rozhodli cookie a ďalšie technológie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili jsme tak pro Vás výhradně nákupní zkušenosti. Vďaka použitiu personalizovaných súborov cookie môžeme varovať vysvetľovanie nežiaducich informácií, ako sú neodhadzujúce odporúčania výrobkov alebo neužitočné mimoriadne ponuky. Navyše nám používanie personalizovaných súborov cookie umožňuje ponúkať Vám doplnky, ako napríklad odporúčania výrobkov prispôsobených vašim potrebám.
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamné) cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Vďaka tomu môžeme vytvárať profily založené na Vašich záujmoch, takzvané pseudonymizované profily. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba pseudonymizované údaje. Ak nevyjadríte súhlas, nebudete príjemcom obsahov a reklám prispôsobených vašim záujmom.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Ads