Nie sme len e-shop. Máme cez 10 rokov skúsenosti s projekciou a montážami vetrania s rekuperáciou vo viac ako 1000 rodinných domoch. Návrh riešenia vetrania so súpisom materiálu pre Váš dom vytvoríme zadarmo.

 

Vyrábame vlastný rad produktov určený primárne pre rodinné domy.
Radi vám poradíme s technickými otázkami +421 949 003 100 alebo info@luftujeme.sk

 


SABIK 210 rezidenčná rekuperačná jednotka

Skriňa
Skriňa je vyrobená z oceľového galvanicky pozinkovaného plechu a je nalakovaná práškovou farbou v šedobielej kombinácii. Vnútorná konštrukcia je z vysoko kvalitného EPP. Na hornej strane jednotky sú 4 hrdlá s priemerom podľa veľkosti jednotky. Jednotka SABIK má navyše hrdlo na výtlak čerstvého vzduchu na spodnej strane skrine. Pravé alebo ľavé prevedenie získame prepnutím prepínača na riadiacej elektronike jednotky (po sňatí predného krytu).

 

Ventilátory
Na výtlaku a saní sú radiálne ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami.

 

Motor
Jednofázové EC motory 230 V / 50 Hz.

 

Rekuperácia
Plastový protiprúdový výmenník s teplotnou účinnosťou až 94%. Výmenník je prístupný po demontáži čelnej steny jednotky. Pre letnú prevádzku je jednotka vybavená obtokom výmenníka.

 

Filter
Na saní čerstvého vzduchu je štandardne doskový filter G4 (ISO coarse 65%). Ako príslušenstvo je možné dodať F7 (ISO ePM1 50%). Na sanie odpadového vzduchu je štandardne doskový filter G4.

 

El. pripojenie
Jednotka je určená na priame napojenie sieťovou zástrčkou do zásuvky. Napájanie je jednofázové 230 V / 50 Hz.

 

Regulácia
Jednotka je vybavená plne automatickým riadiacim systémom, ktorý v kombinácii so štyrmi senzormi teploty a relatívnej vlhkosti zaisťuje plynulú reguláciu otáčok podľa aktuálnej požiadavky, bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho zásahu do ovládania jednotky. Vo výkonových charakteristikách sú vyznačené krivky pre jednotlivé otáčky (podrobnosti viď návod na obsluhu). Dizajnový drôtový ovládač umožňuje manuálne prepínanie otáčok ventilátorov, ovládanie by-passu, zapnutie funkcie BOOST, aktiváciu automatickej prevádzky, nočného vychladzovania a signalizáciu zanesenia filtrov. Ďalšie nastavenie jednotky sa vykonáva pomocou DIP prepínačov a potenciometrov na riadiacej elektronike jednotky (po sňatí predného krytu). Jednotka má štyri prednastavené týždenné programy, z ktorých jeden umožňuje automatickú prevádzku od čidla vlhkosti, vstavaného senzora VOC (voliteľné príslušenstvo) alebo nadradeného analógového signálu 0-10 V. Jednotka zaisťuje prevádzku až do vonkajšej teploty -15 ° C so vstavaným predohrevom. Jednotky SABIK je možné doplniť o vstavaný modul zaisťujúci reguláciu na konštantný prietok vzduchu SABIK-NEMBUS-SF. Cez externý modul SPCM existuje možnosť pripojenia ku ConnectAir (cloud S&P).

 

Hluk
V tabuľkách je uvedený akustický tlak meraný vo voľnom akustickom poli vo vzdialenosti 1,5 m.

 

Montáž
Jednotka je určená na vertikálnu montáž do vnútorných priestorov s minimálnou teplotou 12 °C, montáž na stenu (súčasťou dodávky sú držiaky na upevnenie na stenu). Na zaistenie väčšieho odsadenia od steny je k dispozícii voliteľná montážna konzola SABIK-WMC. Jednotka musí byť namontovaná tak, aby bol zaistený dostatok priestoru na otvorenie veka jednotky, výmenu filtrov, pripojenie odvodu kondenzátu (DN20) na odpad so sifónovým pachovým uzáverom a na vykonávanie periodických revízií elektroinštalácie.

 

Pokyny
Jednotku je možné vybaviť vstavaným predohrevom SABIK-PH. V prípade požiadavky na dohrev prívodného vzduchu môžete použiť naše potrubné ohrievače MBE a MBW so zodpovedajúcimi regulačnými prvkami.

 

Informácie
Malá jednotka určená do bytovej výstavby alebo do rodinných domov. Vyznačuje sa jednoduchou montážou, minimálnymi nárokmi na ovládanie a údržbu a veľmi úspornou prevádzkou. Jednoduché prepnutie medzi ľavým a pravým prevedením. Všetky jednotky sú certifikované systémom „Passive House“.


Príslušenstvo

SABIK 210 PH vstavaný predohrev

SABIK 210 PH vstavaný predohrev

448,99 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

SonoDaL 125 -1m ohybný tlmič hluku FF

SonoDaL 125 -1m ohybný tlmič hluku FF

Vynikajúci tlmič hluku pre vetracie jednotky s rekuperáciou tepla pre rodinné domy. Tieto tlmiče používame pre prívodné aj odvodné vetvy na všetkých našich inštaláciách. Ohybný tlmič má výrazne lepšie výsledky útlmu ako pevné tlmiče a veľmi dobre sa s ním pracuje. Ohybné tlmiče hluku SonoDal, SonoExtra, SonoUltra a pod. sa vyznačujú vysokou flexibilitou a veľmi dobrou hlukovou izoláciou. Tlmič sa skladá z netkanej vnútornej hadice z polypropylénu, izolácie zo sklených vlákien hrúbky 25 mm a vonkajšieho plášťa z laminovaného hliníka a dvoch vrtsev polyesteru odolného proti roztrhnutiu. Vnútorná hadica je hydrofóbna a antibakteriálna. Hrdlá tlmiča z pozinkovaného oceľového plechu slúžia k ľahkému pripojeniu tlmiča na potrubný systém, na jednotku popr. 2 tlmiče za seba. Na jednej strane tlmiča je hrdlo vsuvkou a na druhej strane nátrubkom. Použitie slúži na znižovanie hluku vo vzduchotechnických systémoch Technická špecifikácia viď obrázky

60,58 EUR s DPH

skladom

Podobný tovar

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla. Informácie: Plná elektronická regulácia umožňuje prispôsobenie výkonu presne požiadavkám objektu. Jednotka je vybavená protiprúdovým výmenníkom s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla (90 %). Jednotka je určená pre trvalú prevádzku.

1 205,38 EUR s DPH

na objednávku

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC - BEZ PREDHREVU

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC - BEZ PREDHREVU

Rekuperačná jednotka VENUS je stálicou na trhu rezidenčného vetrania. Ľahko sa inštaluje a je dostupná v rôznych veľkostiach aj úrovniach technického prevedenia.

1 043,49 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

Mohlo by Vás zaujímať

Novinky

Daphne 2 Comfort 020 rekuperačná jednotka

Daphne 2 Comfort 020 rekuperačná jednotka

od 3 385,90 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

DUPLEX 160 PRO-V.AM.CF nástenná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 160 PRO-V.AM.CF nástenná rekuperačná jednotka Atrea

Kompaktné vetracie jednotky s rekuperáciou tepla určené na centrálne rovnotlaké vetranie rodinných domov alebo bytov. Spĺňajú energetickú triedu A+, variant PRO podstropný a PRO-V nástenný.

3 036,21 EUR s DPH

na objednávku

DUPLEX 170 EC5.AM.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.AM.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

Tradičný, osvedčený výrobok od spoľahlivého českého dodávateľa ATREA sro, ktorý vyrába rekuperačné jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generácie patria vďaka širokým možnostiam ovládania, možnosti integrovaného dohrevu a predohrevu, prijateľnej cene a veľmi dobrej kvalite medzi najviac obľúbené jednotky medzi našimi zákazníkmi.

Cena na požádání

nie je skladom

Akčná ponuka

DOMEO 210 FL rekuperačná jednotka

DOMEO 210 FL rekuperačná jednotka

Rekuperačná vetracia jednotka DOMEO 210 FL Komfortná energeticky úsporná vetracia rekuperačná jednotka s vysokou účinnosťou rekuperácie.

1 973,98 EUR s DPH

na objednávku

DUPLEX 170 EC5.RD5 podstropná rekuperačná jednotka Atrea NOVÉ NAHRADENÉ DUPLEX 170 EC5.AM

DUPLEX 170 EC5.RD5 podstropná rekuperačná jednotka Atrea NOVÉ NAHRADENÉ DUPLEX 170 EC5.AM

Tradičný, osvedčený výrobok od spoľahlivého českého dodávateľa ATREA sro, ktorý vyrába rekuperačné jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generácie patria vďaka širokým možnostiam ovládania, možnosti integrovaného dohrevu a predohrevu, prijateľnej cene a veľmi dobrej kvalite medzi najviac obľúbené jednotky medzi našimi zákazníkmi. Jednotky Duplex pre rezidenčný sektor sa vyrábajú v týchto variantoch: Pozícia jednotky: Podstropné: EC5 Nástenné: ECV5 Ovládanie/regulácia: CP základný modul regulácie RD5 pokročilý systém digitálnej regulácie Hlavné prednosti novej generácie sú: - Najvyššia energetická účinnosť zariadenia A+ - Jedny z najlepších akustických parametrov do okolia, pre zariadenia dostupné na európskom trhu - Až 95% účinnosť rekuperácie - Kompaktné rozmery - Plne uzatvárateľný, automatický by-pass vr. servopohonu - Špičkové a úsporné EC ventilátory - Jednoduchá inštalácia a zapojenie - Funkcia konštantného prietoku (prevedenie CF) - iba na požiadanie - Dva varianty regulácií základnej CP a rozšírená RD5 - Integrovaný webserver - dostupný s digitálnou reguláciou RD5 - Možnosť osadenia integrovaným predhrievačom a dohrievačom a dohrievačom Široká škála širokého príslušenstva

Cena na požádání

nie je skladom

Novinky

DUPLEX 150 PRO.CP podstropná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 150 PRO.CP podstropná rekuperačná jednotka Atrea

Kompaktné vetracie jednotky s rekuperáciou tepla určené na centrálne rovnotlaké vetranie rodinných domov alebo bytov. Spĺňajú energetickú triedu A+, variant PRO podstropný a PRO-V nástenný.

2 198,19 EUR s DPH

na objednávku

Informácie

Fandíme Kristíne Otcovskej na ME v bitlóne v Osrblie

Luftuj na Aquatherme 2024, Praha

Nové prezentačné video splečnosti Luftuj sro

Vianočné sviatky - celozávodná dovolenka

Přednášeli jsme na Konferenci větrání a klimatizace 2023

Navštivte nás v září na veleltrhu ForArch v Praze

Atrea přichází s novou generací jednotek Duplex Pro a Pro-V

DOVOLENÁ 5.-7.7.2023

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj prvýkrát na ISH vo FRANKFURTE n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO časť 2

EPE x ADURO časť 1

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedenie potrubia rekuperácie v bungalovoch

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperácia a priamy odťah zo záchodovej misy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Satie a výfuk rekuperácie

Využitie tepla od krbu pomocou rekuperačnej jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtre a rekuperácia v čase pandémie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

google8fbb401f85849981.html

Filtre na rekuperáciu

Komponenty

Postup realizace

Čistenie vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnosť rekuperácie

Predohrev pre rekuperáciu

Centrálny vysávač-prečo?

Montáž centrálneho vysávača

Inštalácia potrubia systému centrálneho vysávania

Rekuperácia svojpomocne II

Rekuperácia svojpomocne I

Rekuperácia vs. klimatizácia

Rekuperácia vs. digestor

Ako sa vyrába rekuperátor a rekuperačná jednotka

Testujeme

Servis rekuperácie

Rekuperácia svojpomocne

Čo je to rekuperácia

Aké potrubie pre rekuperačný systém?

Najpredávanejší

Nastavenie cookies
Cookies

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú s ich vylepšovaním. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo "OK, súhlasím" udeľujete tento súhlas.

Nastavenie OK, súhlasím
×
Nastavenie súborov cookies

Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby sme webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná sa o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné na správne správanie našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa okrem iného na ukladanie produktov v nákupnom košíku, zobrazovanie produktov na želanie, ovládanie filtrov, osobného nastavenia a taktiež nastavenie súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ho ani odstrániť.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Konfiguračné cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a našich reklamných kampaní. Ich pomocou určujeme počet návštev a zdroje návštev našich webových stránok. Dáta získané pomocou týchto cookies spracovávame súhrnne, bez použitia identifikátorov, ktoré ukazujú na konkrétnych užívateľov nášho webu. Pokiaľ vypnete používanie analytických cookies vo vzťahu k Vašej návšteve, strácame možnosť analýzy výkonu a optimalizácie našich opatrení.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Analytics - analytická návštevnosť
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Rovněž jsme se rozhodli cookie a ďalšie technológie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili jsme tak pro Vás výhradně nákupní zkušenosti. Vďaka použitiu personalizovaných súborov cookie môžeme varovať vysvetľovanie nežiaducich informácií, ako sú neodhadzujúce odporúčania výrobkov alebo neužitočné mimoriadne ponuky. Navyše nám používanie personalizovaných súborov cookie umožňuje ponúkať Vám doplnky, ako napríklad odporúčania výrobkov prispôsobených vašim potrebám.
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamné) cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Vďaka tomu môžeme vytvárať profily založené na Vašich záujmoch, takzvané pseudonymizované profily. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba pseudonymizované údaje. Ak nevyjadríte súhlas, nebudete príjemcom obsahov a reklám prispôsobených vašim záujmom.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Ads