Nie sme len e-shop. Máme cez 10 rokov skúsenosti s projekciou a montážami vetrania s rekuperáciou vo viac ako 1000 rodinných domoch. Návrh riešenia vetrania so súpisom materiálu pre Váš dom vytvoríme zadarmo.

 

Vyrábame vlastný rad produktov určený primárne pre rodinné domy.
Radi vám poradíme s technickými otázkami +421 949 003 100 alebo info@luftujeme.sk

 


Jablotron Futura M rekuperačná jednotka

Cena na dotaz.

 

Jednotka od nového hráča na poli rekuperácií, od spoločnosti Jablotron. Vyznačuje sa unikátnym riadením vlhkosti a širokým spektrom funkcií, ktoré bude možné v budúcnosti rozširovať aj prepájať s existujúcimi. Vďaka online pripojeniu je možné softvér jednotky neustále upgradovať.

 

Kód:SVT9369

 

Ponúkame dve jednotky:

FUTURA L - pre byty a domy (prietok 100-350 m3/h)

FUTURA M - pre byty a domy (prietok 50-250 m3/h)

 

Hlavné výhody jednotky FUTURA:
- riadenie vlhkosti (až 88% vrátenie späť do domu)
- bez potreby protimrazovej ochrany (do -19 ° C)
- dohrev 350W /možno deaktiovať/
- riadenie pomocou aplikácie, upgrade softvéru
- 5 rokov záruka
- ovládač si čidlom CO2
- možnosť nastaviť cirkuláciu vzduchu
- funkcia krb, boost, riadenie 0-10 V, modbus, týždenné programovanie
- nastaviteľný by-pass
- možnosť doplniť filter s akitívnym uhlím ako druhý stupeň filtrácie
- jednoduchý servis, nízka cena náhradných filtrov
- na sanie a výfuku nie sú nutné klapky (výmenník sa uzatvára)

 

Jednotku môže montovať iba certifikovaná organizácia (v prípade záujmu o montáž nás prosím kontaktujte, sme oficiálni dodávatelia): https://www.luftuj.cz/kontakt/

Video o rekuperačnej jednotke FUTURA tu .

1. Nízka spotreba aj v mrazoch

Futúra naozaj ukáže, čo vie, predovšetkým v zime, teda v období, keď je rekuperácia najviac potrebná, a to minimalizáciou energetickej spotreby. Vďaka jedinečnej konštrukcii, ktorá dokonale využíva fyzikálne zákony, funguje jednotka aj za silných mrazov bez inak nevyhnutného predohrevu a bez rozváženia ventilátorov.

2. Naozajstný vnútorný komfort bez presušenia

Futura automaticky zaistí vo Vašom dome optimálnu vlhkosť, a to pomocou riadeného entalpického výmenníka. Optimálna vlhkosť je dôležitá hlavne pre Vaše zdravie, ale ocenia ju aj Váš drevený nábytok, podlahy a rastliny.

3. Rozsiahla základná výbava

Futura ponúka v základnej cene nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, peľových filtrov F7, senzora CO2 v nástennom ovládači, prídavného kúrenia a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Jednotku je možné rozšíriť o ďalšie funkcie - je možné pripojiť až 3 nástenné ovládače, 8 CO2 senzorov a prídavné chladenie.

4. Autonómny chod

Futúra nie je hlúpa, sama si povie o servisný zásah či výmenu zanesených filtrov. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka, čím udržuje jednotku vo skvelom technickom stave a zjednodušuje pravidelnú údržbu. Pomocou CO2 senzora v štandardnej výbave zase plynule prispôsobuje vetrací výkon Vašim požiadavkám na kvalitu vnútorného prostredia.

5. Jednoduché ovládanie

Jednotku je možné ovládať pomocou nástenného ovládača s jednoduchým kolieskom alebo pohodlne odkiaľkoľvek v mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá Vás navyše informuje o chode a spotrebe Vašej rekuperačnej jednotky.

6. Previazanosť s ostatnými produktmi Jablotron

Futura je pripravená na prepojenie s ďalšími produktmi spoločnosti Jablotron. V kombinácii so zabezpečením Vášho domova alarmom Jablotron môže napríklad monitorovať celkovú energetickú náročnosť domu.

 

O rekuperácii

Súčasné novostavby s kvalitne izolovaným obvodovým plášťom sa veľmi často stretávajú s nadmernou vlhkosťou interiéru, ktorá je spôsobená nedostatočným vetraním. A práve prílišná vlhkosť môže negatívne ovplyvniť nielen stavbu samotnú, ale predovšetkým vaše zdravie a vitalitu. Optimálnym riešením je riadené vetranie s rekuperáciou.

 

Rekuperačná jednotka zabezpečí prirodzené vetranie Vášho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sebe si s vetraním neporadí. Pri riadenom vetraní s rekuperáciou ide o kontinuálnu výmenu vzduchu zvnútra za čerstvý a čistý vzduch zvonku. Privádzaný vzduch získava od vzduchu odvádzaného prevažnú časť jeho tepla, je teda tepelne optimalizovaný a vďaka použitej filtrácii tiež zbavený prachu, peľu a alergénov. Jednoducho všetkého, čo by ste pri vetraní oknami radi nechali vonku.

 

Vetranie obytného priestoru prebieha so zatvorenými oknami. Otvoriť si ich samozrejme môžete, kedykoľvek chcete, ale v období, keď je žiaduce udržiavať tepelnú energiu vo vnútri domu a okná neotvárať, túto potrebu mať nebudete, a to vďaka kontinuálnej výmene vzduchu. Výkon rekuperačnej jednotky sa automaticky prispôsobí Vašim požiadavkám na kvalitu vnútorného prostredia, a to na základe informácií z čidiel CO2. Analógia s pľúcami nie je náhodná; rekuperačná jednotka tvorí skutočné pľúca Vášho domova. A rovnako tak aj pracuje. Zaistí vetranie Vášho domu, aby ste vždy dýchali čerstvý vzduch.

 

 

 

 

 

 


Príslušenstvo

Filter Futura

Filter Futura

Náhradný filter pre jednotky FUTURA. Trieda filtrácie F7.

21,25 EUR s DPH

skladom

Jablotron CoolBreeze - prídavný modul k jednotke FUTURA

Jablotron CoolBreeze - prídavný modul k jednotke FUTURA

Modul CoolBreeze predstavuje zariadenie, ktorého primárnou funkciou je eliminácia tepelných ziskov vetraním. Je určený predovšetkým pre pasívne domy, pri ktorých je „problematickým obdobím“ z hľadiska komfortu predovšetkým leto, nie zima. V júni 2018 bol spustený validačný program. CoolBreeze ČLÁNOK A VIAC INFORMÁCIÍ TU: https://vetrani.tzb-info.cz/vetrani-s-rekuperaci/17359-leto-prichazi-komfort-konci-nemusi-tomu-tak-byt

Cena na požádání

na objednávku

Uhlíkový filter pre jednotku Futura

Uhlíkový filter pre jednotku Futura

Uhlíkový filter pre jednotky Futura. Aktívne uhlie vo vnútri filtra eliminuje nežiaduce pachy.

25,92 EUR s DPH

skladom

Podobný tovar

Jablotron Futura L rekuperačná jednotka

Jablotron Futura L rekuperačná jednotka

Bezkonkurenčne najnižšia spotreba aj v mrazoch. Futura automaticky zaistí vo Vašom dome optimálnu vlhkosť, a to pomocou riadeného entalpického výmenníka. Futura ponúka v základnej cene nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, peľových filtrov F7, senzora CO2 v nástennom ovládači, prídavného kúrenia a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka. Jednotku je možné ovládať pomocou nástenného ovládača alebo pohodlne odkiaľkoľvek v mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá Vás navyše informuje o chode a spotrebe Vašej rekuperačnej jednotky.

Cena na požádání

na objednávku

Mohlo by Vás zaujímať

Novinky

2 783,93 EUR s DPH

na objednávku

DOMEO 210 RD rekuperačná jednotka

DOMEO 210 RD rekuperačná jednotka

Rekuperačná vetracia jednotka DOMEO 210 RD Komfortná energeticky úsporná vetracia rekuperačná jednotka s vysokou účinnosťou rekuperácie. Prevedenie s bezdrôtovým ovládačom, konštantný prietoku. Možnosť nastavenia rovnotlaku, pretlaku alebo podtlaku! Šikovná jednotka za rozumnú cenu.

2 464,74 EUR s DPH

na objednávku

3 141,65 EUR s DPH

na objednávku

DUPLEX 170 EC5.RD5.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.RD5.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

Tradičný, osvedčený výrobok od spoľahlivého českého dodávateľa ATREA sro, ktorý vyrába rekuperačné jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generácie patria vďaka širokým možnostiam ovládania, možnosti integrovaného dohrevu a predohrevu, prijateľnej cene a veľmi dobrej kvalite medzi najviac obľúbené jednotky medzi našimi zákazníkmi. Jednotky Duplex pre rezidenčný sektor sa vyrábajú v týchto variantách - pozície jednotky: Podstropné: EC5 a Nástenné: ECV5. Jednotky s označením CF (funkcia konštantný prietok) sú vhodné predovšetkým pre pasívne domy. Tento typ regulácie zaistí aj napriek rôznej tlakovej strate rozvodov rovnaké prietokové množstvo a tým rovnotlak v dome (prívod = odvod). Nedochádza tak k poškodeniu tesniacich pások a izolácií, ku ktorému môže dochádzať pokiaľ je v dome pretlak alebo podtlak. Rovnaké vybavenie ako verzia EC5.RD5. Navyše doplnený modul pre riadenie výkonov každého ventilátora na konštantný prietok - množstvo odvádzaného vzduchu je rovné s množstvom vzduchu privádzaného vo všetkých prevádzkových režimoch.

Cena na požádání

nie je skladom

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla. Informácie: Plná elektronická regulácia umožňuje prispôsobenie výkonu presne požiadavkám objektu. Jednotka je vybavená protiprúdovým výmenníkom s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla (90 %). Jednotka je určená na trvalú prevádzku.

1 256,51 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

DOMEKT R 200 V rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom

DOMEKT R 200 V rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom

Veľmi kvalitná rekuperačná jednotka s rotačným výmenníkom značky Komfovent z Pobaltia. Výrobca Komfovent ponúka pod označením rady Domekt ucelený rad jednotiek s kvalitným riadením v prevedení vertikálnom, podstropnom aj parapetnom. Ponúkame vo variantoch: - kondenzačný výmenník (nižšia účinnosť prenosu vlhkosti späť do domácnosti) - sorpčná (vyššia účinnosť prenosu vlhkosti späť do domácnosti)

Cena na požádání

na otázku

Informácie

Navštivte nás v září na veleltrhu ForArch v Praze

Atrea přichází s novou generací jednotek Duplex Pro a Pro-V

DOVOLENÁ 5.-7.7.2023

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj prvýkrát na ISH vo FRANKFURTE n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO časť 2

EPE x ADURO časť 1

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedenie potrubia rekuperácie v bungalovoch

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperácia a priamy odťah zo záchodovej misy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Satie a výfuk rekuperácie

Využitie tepla od krbu pomocou rekuperačnej jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtre a rekuperácia v čase pandémie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

google8fbb401f85849981.html

Filtre na rekuperáciu

Komponenty

Postup realizace

Čistenie vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnosť rekuperácie

Predohrev pre rekuperáciu

Centrálny vysávač-prečo?

Montáž centrálneho vysávača

Inštalácia potrubia systému centrálneho vysávania

Rekuperácia svojpomocne II

Rekuperácia svojpomocne I

Rekuperácia vs. klimatizácia

Rekuperácia vs. digestor

Ako sa vyrába rekuperátor a rekuperačná jednotka

Testujeme

Servis rekuperácie

Rekuperácia svojpomocne

Čo je to rekuperácia

Aké potrubie pre rekuperačný systém?

Najpredávanejšie

Nastavenie cookies
Cookies

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú s ich vylepšovaním. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo "OK, súhlasím" udeľujete tento súhlas.

Nastavenie OK, súhlasím
×
Nastavenie súborov cookies

Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby sme webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná sa o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné na správne správanie našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa okrem iného na ukladanie produktov v nákupnom košíku, zobrazovanie produktov na želanie, ovládanie filtrov, osobného nastavenia a taktiež nastavenie súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ho ani odstrániť.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Konfiguračné cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a našich reklamných kampaní. Ich pomocou určujeme počet návštev a zdroje návštev našich webových stránok. Dáta získané pomocou týchto cookies spracovávame súhrnne, bez použitia identifikátorov, ktoré ukazujú na konkrétnych užívateľov nášho webu. Pokiaľ vypnete používanie analytických cookies vo vzťahu k Vašej návšteve, strácame možnosť analýzy výkonu a optimalizácie našich opatrení.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Analytics - analytická návštevnosť
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Rovněž jsme se rozhodli cookie a ďalšie technológie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili jsme tak pro Vás výhradně nákupní zkušenosti. Vďaka použitiu personalizovaných súborov cookie môžeme varovať vysvetľovanie nežiaducich informácií, ako sú neodhadzujúce odporúčania výrobkov alebo neužitočné mimoriadne ponuky. Navyše nám používanie personalizovaných súborov cookie umožňuje ponúkať Vám doplnky, ako napríklad odporúčania výrobkov prispôsobených vašim potrebám.
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamné) cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Vďaka tomu môžeme vytvárať profily založené na Vašich záujmoch, takzvané pseudonymizované profily. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba pseudonymizované údaje. Ak nevyjadríte súhlas, nebudete príjemcom obsahov a reklám prispôsobených vašim záujmom.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Ads