Nie sme len e-shop. Máme cez 10 rokov skúsenosti s projekciou a montážami vetrania s rekuperáciou vo viac ako 1000 rodinných domoch. Návrh riešenia vetrania so súpisom materiálu pre Váš dom vytvoríme zadarmo.

 

Vyrábame vlastný rad produktov určený primárne pre rodinné domy.
Radi vám poradíme s technickými otázkami +421 949 003 100 alebo info@luftujeme.sk

 


NEMBUS 210 rekuperačná jednotka

Skriňa
Skriňa je z odolného EPP s vysokou hustotou. Čelný kovový panel a bočnice sú opatrené bielou práškovou farbou. Pripojovacie kruhové hrdlá Ø 125 mm sú osadené na bočných stranách skrine. Hrdlá sú opatrené dvojbritým tesnením. Revízny prístup je z čelnej strany jednotky.

 

Ventilátory
Jednotka obsahuje dva radiálne ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami s EC motorom.

 

Motor
Motory sú jednofázové EC s nízkou spotrebou, 230 V / 50 Hz. Krytie IP21.

 

Rekuperácia
Protiprúdový výmenník s účinnosťou až 93%. Výmenník je prístupný po otvorení čelného panelu.

 

Filter
V jednotke sú osadené dva doskové filtre triedy G4 (ISO coarse 65%) na saní aj odťahu.

 

El. pripojenie
Jednotka je určená na priame napojenie sieťovou zástrčkou. Napájanie 230 V / 50 Hz.

 

Regulácia
Jednotka je vybavená plne automatickým riadiacim systémom s reguláciou prietoku podľa relatívnej vlhkosti bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho zásahu do ovládania jednotky. Jednotka je osadená štyrmi kombinovanými čidlami teploty a relatívnej vlhkosti. Vo výkonových charakteristikách sú vyznačené charakteristiky pre jednotlivé otáčky. Dizajnový drôtový ovládač umožňuje nastavenie otáčok ventilátorov, manuálne ovládanie by-passu, zapnutie funkcie BOOST, aktiváciu automatickej prevádzky a signalizáciu zanesenia filtrov. Ďalšie nastavenia jednotky sa vykonávajú pomocou DIP prepínačov a potenciometrov na riadiacej doske jednotky po sňatí predného krytu. Pre automatický režim je možné nastaviť týždenný program. Systém protimrazovej ochrany umožňuje prevádzku jednotky až do vonkajšej teploty -10 °C bez nutnosti dodatočného predohrevu či dohrevu. Jednotku NEMBUS 210 je možné doplniť o moduly NEMBUS-VOC a modul pre konštantný prietok vzduchu SABIK-NEMBUS-SF. Možnosť pripojenia ku Connectair (cloud S&P).

 

Montáž
Jednotka je určená na horizontálnu montáž pod strop alebo vertikálnu montáž na stenu do vnútorných priestorov. Požadovaná teplota okolia je v rozmedzí 10 až 50 °C. Jednotka musí byť namontovaná tak, aby bol zaistený dostatok priestoru na sňatie čela jednotky, výmenu filtrov, pripojenie odvodu kondenzátu na odpad so sifónovým pachovým uzáverom SF-P 138 a na vykonávanie periodických revízií elektroinštalácie. V prípade montáže jednotky nad podhľad je nutný revízny otvor pre obsluhu.

 

Pokyny
Jednotka nie je štandardne vybavená vlastným ohrievačom. V prípade požiadavky na predohrev je možné použiť integrovateľný modul NEMBUS-PH alebo externé potrubné ohrievače MBE a MBW so zodpovedajúcimi regulačnými prvkami. Po základnom nastavení montážnou firmou nevyžaduje jednotka žiadne ďalšie nastavovanie. Výmena filtrov sa odporúča minimálne raz ročne. Projektovanie vzduchotechnického systému a jeho použitie v objektoch s plynovými spotrebičmi kategórie B (plynové kotly a ohrievače vody s otvorenou komorou) alebo so zariadeniami s otvoreným ohniskom na pevné či kvapalné palivá s odťahom spalín do komína sa riadi platnými predpismi. Vetranie musí zodpovedať normatívnym predpisom požiarnej bezpečnosti stavieb.

 

Informácie
Ucelený vetrací systém s malou jednotkou určený na vetranie bytov, bytových domov a rodinných domov. Jednotka je konštruovaná pre trvalú prevádzku.


Príslušenstvo

NEMBUS 210 PH predohrev

NEMBUS 210 PH predohrev

550,26 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

SonoDaL 125 -1m ohybný tlmič hluku

SonoDaL 125 -1m ohybný tlmič hluku

Vynikajúci tlmič hluku pre vetracie jednotky s rekuperáciou tepla pre rodinné domy. Tieto tlmiče používame pre prívodné aj odvodné vetvy na všetkých našich inštaláciách. Ohybný tlmič má výrazne lepšie výsledky útlmu ako pevné tlmiče a veľmi dobre sa s ním pracuje. Ohybné tlmiče hluku SonoDal, SonoExtra, SonoUltra a pod. sa vyznačujú vysokou flexibilitou a veľmi dobrou hlukovou izoláciou. Tlmič sa skladá z netkanej vnútornej hadice z polypropylénu, izolácie zo sklených vlákien hrúbky 25 mm a vonkajšieho plášťa z laminovaného hliníka a dvoch vrtsev polyesteru odolného proti roztrhnutiu. Vnútorná hadica je hydrofóbna a antibakteriálna. Hrdlá tlmiča z pozinkovaného oceľového plechu slúžia k ľahkému pripojeniu tlmiča na potrubný systém, na jednotku popr. 2 tlmiče za seba. Na jednej strane tlmiča je hrdlo vsuvkou a na druhej strane nátrubkom. Použitie slúži na znižovanie hluku vo vzduchotechnických systémoch Technická špecifikácia viď obrázky

63,15 EUR s DPH

skladom

Podobný tovar

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

EHR 140 AKOR BP rekuperačná jednotka

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla. Informácie: Plná elektronická regulácia umožňuje prispôsobenie výkonu presne požiadavkám objektu. Jednotka je vybavená protiprúdovým výmenníkom s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla (90 %). Jednotka je určená na trvalú prevádzku.

1 256,51 EUR s DPH

na objednávku

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC - BEZ PREDHREVU

Rekuperačná jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC - BEZ PREDHREVU

Rekuperačná jednotka VENUS je stálicou na trhu rezidenčného vetrania. Ľahko sa inštaluje a je dostupná v rôznych veľkostiach aj úrovniach technického prevedenia.

1 087,75 EUR s DPH

dostupnosť overíme u výrobcu

Mohlo by Vás zaujímať

DUPLEX 170 EC5.RD5.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.RD5.CF podstropná rekuperačná jednotka Atrea

Tradičný, osvedčený výrobok od spoľahlivého českého dodávateľa ATREA sro, ktorý vyrába rekuperačné jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generácie patria vďaka širokým možnostiam ovládania, možnosti integrovaného dohrevu a predohrevu, prijateľnej cene a veľmi dobrej kvalite medzi najviac obľúbené jednotky medzi našimi zákazníkmi. Jednotky Duplex pre rezidenčný sektor sa vyrábajú v týchto variantách - pozície jednotky: Podstropné: EC5 a Nástenné: ECV5. Jednotky s označením CF (funkcia konštantný prietok) sú vhodné predovšetkým pre pasívne domy. Tento typ regulácie zaistí aj napriek rôznej tlakovej strate rozvodov rovnaké prietokové množstvo a tým rovnotlak v dome (prívod = odvod). Nedochádza tak k poškodeniu tesniacich pások a izolácií, ku ktorému môže dochádzať pokiaľ je v dome pretlak alebo podtlak. Rovnaké vybavenie ako verzia EC5.RD5. Navyše doplnený modul pre riadenie výkonov každého ventilátora na konštantný prietok - množstvo odvádzaného vzduchu je rovné s množstvom vzduchu privádzaného vo všetkých prevádzkových režimoch.

Cena na požádání

nie je skladom

Akčná ponuka

DOMEO 210 FL rekuperačná jednotka

DOMEO 210 FL rekuperačná jednotka

Rekuperačná vetracia jednotka DOMEO 210 FL Komfortná energeticky úsporná vetracia rekuperačná jednotka s vysokou účinnosťou rekuperácie.

2 057,71 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

2 291,43 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

3 069,07 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

3 069,07 EUR s DPH

na objednávku

Novinky

DUPLEX 170 EC5.AM podstropná rekuperačná jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.AM podstropná rekuperačná jednotka Atrea

Tradičný, osvedčený výrobok od spoľahlivého českého dodávateľa ATREA s.r.o., ktorý vyrába rekuperačné jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generácie patria vďaka širokým možnostiam ovládania, možnosti integrovaného dohrevu a predohrevu, prijateľnej cene a veľmi dobrej kvalite medzi najviac obľúbené jednotky medzi našimi zákazníkmi. Jednotky Duplex pre rezidenčný sektor sa vyrábajú v týchto variantoch: Pozícia jednotky: Podstropné: EC5 Nástenné: ECV5 Ovládanie/regulácia: CP základný modul regulácie RD5 pokročilý systém digitálnej regulácie Hlavné prednosti novej generácie sú: - Najvyššia energetická účinnosť zariadenia A+ - Jedny z najlepších akustických parametrov do okolia, pre zariadenia dostupné na európskom trhu - Až 95 % účinnosť rekuperácie - Kompaktné rozmery - Plne uzatvárateľný, automatický by-pass vr. servopohonu - Špičkové a úsporné EC ventilátory - Jednoduchá inštalácia a zapojenie - Funkcia konštantného prietoku (prevedenie CF) - iba na požiadanie - Dva varianty regulácií základnej CP a rozšírená RD5 - Integrovaný webserver – dostupný s digitálnou reguláciou RD5 - Možnosť osadenia integrovaným predhrievačom a dohrievačom - Široká škála širokého príslušenstva

2 825,41 EUR s DPH

na objednávku

Informácie

Navštivte nás v září na veleltrhu ForArch v Praze

Atrea přichází s novou generací jednotek Duplex Pro a Pro-V

DOVOLENÁ 5.-7.7.2023

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj prvýkrát na ISH vo FRANKFURTE n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO časť 2

EPE x ADURO časť 1

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedenie potrubia rekuperácie v bungalovoch

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperácia a priamy odťah zo záchodovej misy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Satie a výfuk rekuperácie

Využitie tepla od krbu pomocou rekuperačnej jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtre a rekuperácia v čase pandémie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

google8fbb401f85849981.html

Filtre na rekuperáciu

Komponenty

Postup realizace

Čistenie vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnosť rekuperácie

Predohrev pre rekuperáciu

Centrálny vysávač-prečo?

Montáž centrálneho vysávača

Inštalácia potrubia systému centrálneho vysávania

Rekuperácia svojpomocne II

Rekuperácia svojpomocne I

Rekuperácia vs. klimatizácia

Rekuperácia vs. digestor

Ako sa vyrába rekuperátor a rekuperačná jednotka

Testujeme

Servis rekuperácie

Rekuperácia svojpomocne

Čo je to rekuperácia

Aké potrubie pre rekuperačný systém?

Najpredávanejšie

Nastavenie cookies
Cookies

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú s ich vylepšovaním. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo "OK, súhlasím" udeľujete tento súhlas.

Nastavenie OK, súhlasím
×
Nastavenie súborov cookies

Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby sme webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná sa o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné na správne správanie našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa okrem iného na ukladanie produktov v nákupnom košíku, zobrazovanie produktov na želanie, ovládanie filtrov, osobného nastavenia a taktiež nastavenie súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ho ani odstrániť.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Konfiguračné cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a našich reklamných kampaní. Ich pomocou určujeme počet návštev a zdroje návštev našich webových stránok. Dáta získané pomocou týchto cookies spracovávame súhrnne, bez použitia identifikátorov, ktoré ukazujú na konkrétnych užívateľov nášho webu. Pokiaľ vypnete používanie analytických cookies vo vzťahu k Vašej návšteve, strácame možnosť analýzy výkonu a optimalizácie našich opatrení.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Analytics - analytická návštevnosť
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Rovněž jsme se rozhodli cookie a ďalšie technológie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili jsme tak pro Vás výhradně nákupní zkušenosti. Vďaka použitiu personalizovaných súborov cookie môžeme varovať vysvetľovanie nežiaducich informácií, ako sú neodhadzujúce odporúčania výrobkov alebo neužitočné mimoriadne ponuky. Navyše nám používanie personalizovaných súborov cookie umožňuje ponúkať Vám doplnky, ako napríklad odporúčania výrobkov prispôsobených vašim potrebám.
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamné) cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Vďaka tomu môžeme vytvárať profily založené na Vašich záujmoch, takzvané pseudonymizované profily. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba pseudonymizované údaje. Ak nevyjadríte súhlas, nebudete príjemcom obsahov a reklám prispôsobených vašim záujmom.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Ads