Nie sme len e-shop. Máme cez 10 rokov skúsenosti s projekciou a montážami vetrania s rekuperáciou vo viac ako 1000 rodinných domoch. Návrh riešenia vetrania so súpisom materiálu pre Váš dom vytvoríme zadarmo.

 

Vyrábame vlastný rad produktov určený primárne pre rodinné domy.
Radi vám poradíme s technickými otázkami +421 949 003 100 alebo info@luftujeme.sk

 


DUPLEX RA5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - vertikálna

Jednotka DUPLEX RA5 okrem rekuperácie tepla (kedy dochádza k teplotnej úprave čerstvého vzduchu) ponúka možnosť cirkulácie vzduchu v dome. Na jednotke je tzv. 5. hrdlo. Cirkulácia je využiteľná napr. na rozvod tepla od krbu. Zaistí sa tak rýchlejšie vyrovnanie teplôt v celom dome.
Po doplnení jednotky o vnútorný výmenník (voda alebo priamy výpar) je možné jednotku využiť aj na teplovzdušné vykurovanie alebo klimatizáciu. Klimatizovanie pomocou vetracej jednotky má na rozdiel od splitového riešenia výhodu v nízkej hlučnosti (nie je nutná jednotka v pobytovom priestore).
Pre strojné chladenie je nutná vonkajšia kondenzačná jednotka alebo napojenie na iný zdroj chladu - je možné využiť napr. tepelné čerpadlo s ktorým počítate pre podlahové vykurovanie, ktoré má tzv. reverzný chod.

 

UVEDENÁ CENA ZAHRNUJE IBA VETRACIU JEDNOTKU S REKUPERÁTOROM, S CIRKULAČNOU A BY-PASSOVOU KLAPKOU A RIADIACOU JEDNOTKOU VO VNÚTRI. OSTATNÉ VÝMENNÍKY NIE SÚ V CENE - VIAC INFORMÁCIÍ nižšie.

 

Jednotku je možné na zimu doplniť o entalpický výmenník, zabraňujúci vysúšaniu domácnosti, zakúpiť je možné tu: entalpický výmenník

 

Návrh riešenia týchto systémov vždy konzultujte s odborníkmi!

Katalóg duplexov tu .

Technický list tu .

Katalóg entalpické výmenníky .

Nová, už 5. generácia rekuperačných jednotiek DUPLEX sa dodáva v dvoch základných variantoch DUPLEX RB5 v podstropnom prevedení a DUPLEX RA5 , RK5 v stojatom prevedení (osadenie na podlahu) . Jednotky sú určené na komfortné vetranie a teplovzdušné vykurovanie všetkých typov bytových i občianskych stavieb, zvlášť vhodné sú pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy a byty v bytových domoch.

 

Teplovzdušné vykurovacie a vetracie jednotky, vybavené aj EC úspornými ventilátormi, charakterizuje kompaktnosť – štandardne obsahujú uzatváraciu klapku prívodného vzduchu, automatický by-pass, teplovodný ohrievač a priestor na dodatočné osadenie chladičov. Štandardná regulácia umožňuje využitie širokého množstva vstupov a výstupov - čidla kvality vzduchu, ovládanie z kúpeľní a kuchýň, riadenie vykurovacej sústavy a zdrojov tepla vr. TČ.

 

- zariadenie spĺňa podmienky pre zaradenie do energetickej triedy A
- vetracie jednotky s rekuperáciou tepla umožňujúce vykurovanie a chladenie domov
- menovitý prietok cirkulačného vzduchu 75 až 800 m /h 3
- menovitý prietok vetracieho vzduchu 60 až 400 m /h
- elektronicky riadené ventilátory s nízkymi prevádzkovými nákladmi
- štandardne vstavaný modul digitálnej regulácie vr. možnosti web pripojenia
- široký výber voliteľného príslušenstva – chladiče, ohrievače

Základný popis

V skrini jednotky, ktorá je v prevedení s minerálnou izoláciou -2 -1 hr. 30 mm (U = 0,81 Wm K ) s potlačením tepelných mostov a výborným akustickým tlmením, je vstavaný vírivý protiprúdový rekuperačný výmenník z plastu (účinnosť až 91 %), dva ventilátory typu voľného obežného kolesa s elektronickým EC riadením vrátane riadenia konštantného prietoku vzduchu , filtre G4 prívodného i odpadového vzduchu pred vstupom do rekuperačného výmenníka, automaticky riadená klapka by-passu a cirkulácie, regulačný modul a pripojovacia svorkovnica. Vývody kondenzátu sú štandardne pripravené aj pre variant chladenia. Napojovacie hrdlá sú kruhové na pripojenie pružných alebo pevných potrubí s potlačením tepelných mostov. Prístup do jednotky otváracími dverami s pántami cez zaisťovacie západky.

Výhody jednotiek

- štandardne vstavané ventilátory s voľným obežným kolesom typu EC sa vyznačujú veľmi nízkym príkonom a výbornou reguláciou otáčok
- vyššie výkony jednotiek umožňujú nárazové intenzívne odvetranie a letné vetranie
- účinnosť rekuperácie až 91 % vďaka novej generácii protiprúdových rekuperačných výmenníkov
- vynikajúce tepelno-izolačné parametre plášťa jednotky s potlačením tepelných mostov
- vstavaný by-pass je štandardnou súčasťou jednotky a nevyžaduje prídavný priestor; navyše vďaka svojej konštrukcii zaisťuje 100% obtok v režime by-passu bez vzájomných tepelných prenosov
- štandardná regulácia splní všetky požiadavky riadenia, umožňujúce širokú škálu pripojenia čidiel a ďalších vstupov, ovládanie uzatváracích a zónových klapiek rozvodov, riadenie ohrievačov alebo vykurovacej sústavy domu atď. a navyše štandardne obsahuje vstavaný web-server pre možné ovládanie cez internet
- univerzálne použitie od rovnotlakého vetrania, vetrania s cirkuláciou, cirkulácia s ohrevom, kúrením a chladením
- voľba vstavaného typu ohrievača: nízkoteplotný vodný (T) alebo elektrický (E) – výmenník pre priame (CHF) alebo vodné (CHW) chladenie, možná voľba dvoch veľkostí – troj- a päťradové

Odvod kondenzátu

Pri rekuperácii, spätnom získavaní tepla, dochádza pri ochladení odpadového vzduchu ku kondenzácii vlhkosti. Voda sa zráža na stenách rekuperačného výmenníka, čím ďalej zvyšuje účinnosť rekuperácie. Kondenzát v smere prúdu odvádzaného vzduchu vyteká z rekuperačného výmenníka a je z jednotky DUPLEX odvádzaný do kanalizácie. Pre správnu funkciu a odvod je nutné vytvoriť oddelenie jednotky a kanalizácie pomocou sifónu s dostatočnou výškou - odporúča sa min. 150 mm. Možné je aj použitie malých čerpadiel odvodu kondenzátu.

 

Odporúčame dokúpiť moderný nástenný Regulátor CP Touch - odkaz tu!

Moderný nástenný regulátor, určený na nastavenie základných vetracích a cirkulačných režimov a zobrazovanie stavu vetracej jednotky vrátane indikácie poruchových stavov. Umožňuje užívateľský prístup k bežným funkciám alebo k naprogramovaniu prevádzkových režimov, ktoré je možné prevádzkovať v ručnom režime alebo automatickom režime podľa nastavenia týždenného programu. Regulátor tiež umožňuje nastavenie dočasného režimu party / dovolenka. Súčasťou regulátora je integrovaný priestorový termostat s týždenným programom kúrenia/chladenia, ktorý môže ovládať aj jednoduchú vykurovaciu sústavu využitím funkcií riadiaceho modulu. Všetky hodnoty sa nastavujú na prehľadnom grafickom dotykovom displeji.

 

Ďalej ponúkame na predaj priamo kompletný balíček - jednotka DUPLEX RA5 a príšlušenstvo, ktorý vám pomocou sotwaru pripravíme na mieru podľa Vašej voľby. Jednotka má pomerne zložitú reguláciu, takže je nutné kalkulovať s odborným sprevádzkovaným a projektom, oboje Vám zaistíme. Cenu setu Vám zašleme na dotaz.

K jednotke Duplex RA5 so strojným chladením je nutné doplniť toto príslušenstvo:

1) priamy chladič - Chladenie RA5 - kód A170426

2) strojové chladenie (vonkajšia kondenzačná jednotka) - ATREA FG14 (RA5, RK5) - kód A400015

3) strojové chladenie (doplnkový modul riadenia) - DMCH - ATW (FG09) - kód A170511 alebo DMCH - ATW (FG14) - kód A170433 alebo

DMCH - ATW (FG18) - kód A170513

 


Príslušenstvo

Akčná ponuka

Entalpický výmenník ERC pre Atrea DUPLEX R5 - RA5, RB5, RK5 (PRENASTAVENIE JEDNOTKY PRE ZIMNÉ OBDOBIE V CENE)

Entalpický výmenník ERC pre Atrea DUPLEX R5 - RA5, RB5, RK5 (PRENASTAVENIE JEDNOTKY PRE ZIMNÉ OBDOBIE V CENE)

Entalpické rekuperačné výmenníky (ERV) pomáhajú zvýšiť vlhkosť privádzaného vzduchu, predovšetkým v zimnom období, keď klesá relatívna vlhkosť vnútorného vzduchu a tým znižujú presúšanie interiéru. Entalpické výmenníky tepla odovzdávajú z odpadového vzduchu do čerstvého privádzaného vzduchu nielen teplo, ale aj vysoký podiel vzdušnej vlhkosti.

991,31 EUR s DPH

2 týždne

Regulátor CP Touch-biely (nástenný)

Regulátor CP Touch-biely (nástenný)

Ovládač pre jednotky ATREA DUPLEX 5. generácie (EC5/ECV5). CP Touch: je určený pre nastavenie základných vetracích režimov a zobrazovanie stavu vetracej jednotky vrátane indikácie poruchových stavov. Umožňuje užívateľský prístup k bežným funkciám alebo k naprogramovaniu prevádzkových režimov, ktoré je možné prevádzkovať v ručnom režime alebo automatickom režime podľa nastavenia týždenného programu. Regulátor tiež umožňuje nastavenie dočasného režimu party / dovolenka. Súčasťou regulátora je integrovaný priestorový termostat s týždenným programom kúrenia/chladenia, ktorý môže ovládať aj jednoduchú vykurovaciu sústavu využitím funkcií riadiaceho modulu. Všetky hodnoty sa nastavujú na prehľadnom grafickom dotykovom displeji.

420,96 EUR s DPH

na objednávku

Podobný tovar

Novinky

DUPLEX RB5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - podstropná

DUPLEX RB5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - podstropná

Nová, už 5. generácia rekuperačných jednotiek DUPLEX sa dodáva v dvoch základných variantoch DUPLEX RB5 v podstropnom prevedení a DUPLEX RA5, RK5 v stojatom prevedení. Jednotky sú určené na komfortné vetranie a teplovzdušné vykurovanie všetkých typov bytových i občianskych stavieb, zvlášť vhodné sú pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy a byty v bytových domoch.

Cena na požiadanie

na objednávku

Novinky

DUPLEX RK5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - vertikálna

DUPLEX RK5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - vertikálna

Nová, už 5. generácia rekuperačných jednotiek DUPLEX sa dodáva v dvoch základných variantoch DUPLEX RB5 v podstropnom prevedení a DUPLEX RA5, RK5 v stojatom prevedení. Jednotky sú určené na komfortné vetranie a teplovzdušné vykurovanie všetkých typov bytových i občianskych stavieb, zvlášť vhodné sú pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy a byty v bytových domoch.

5 058,71 EUR s DPH

na objednávku

Mohlo by Vás zaujímať

Novinky

DUPLEX RB5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - podstropná

DUPLEX RB5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - podstropná

Nová, už 5. generácia rekuperačných jednotiek DUPLEX sa dodáva v dvoch základných variantoch DUPLEX RB5 v podstropnom prevedení a DUPLEX RA5, RK5 v stojatom prevedení. Jednotky sú určené na komfortné vetranie a teplovzdušné vykurovanie všetkých typov bytových i občianskych stavieb, zvlášť vhodné sú pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy a byty v bytových domoch.

Cena na požiadanie

na objednávku

Novinky

DUPLEX RK5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - vertikálna

DUPLEX RK5 rekuperačná jednotka s cirkuláciou (vykurovanie, klimatizácia) - vertikálna

Nová, už 5. generácia rekuperačných jednotiek DUPLEX sa dodáva v dvoch základných variantoch DUPLEX RB5 v podstropnom prevedení a DUPLEX RA5, RK5 v stojatom prevedení. Jednotky sú určené na komfortné vetranie a teplovzdušné vykurovanie všetkých typov bytových i občianskych stavieb, zvlášť vhodné sú pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy a byty v bytových domoch.

5 058,71 EUR s DPH

na objednávku

Informácie

Letné akcie: Zľava 50% na autorizovaný projekt vzduchotechniky

Ako nastaviť systém vetrania s rekuperáciou v lete

Projekt „Meranie parametrov vzduchotechnických komponentov Luftuj sro“

Video stánku Luftuj - Aquatherm Praha 2024

Aký servopohon zvoliť pre elektronicky ovládané klapky v rozvode rekuperácie?

Fandíme Kristíne Otcovskej na ME v bitlóne v Osrblie

Luftuj na Aquatherme 2024, Praha

Nové prezentačné video splečnosti Luftuj sro

Vianočné sviatky - celozávodná dovolenka

Přednášeli jsme na Konferenci větrání a klimatizace 2023

Navštivte nás v září na veleltrhu ForArch v Praze

Atrea přichází s novou generací jednotek Duplex Pro a Pro-V

DOVOLENÁ 5.-7.7.2023

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj prvýkrát na ISH vo FRANKFURTE n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO časť 2

EPE x ADURO časť 1

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedenie potrubia rekuperácie v bungalovoch

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperácia a priamy odťah zo záchodovej misy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Satie a výfuk rekuperácie

Využitie tepla od krbu pomocou rekuperačnej jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtre a rekuperácia v čase pandémie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

Centrálny vysávač-prečo?

google8fbb401f85849981.html

Filtre na rekuperáciu

Komponenty

Postup realizace

Čistenie vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnosť rekuperácie

Predohrev pre rekuperáciu

Montáž centrálneho vysávača

Inštalácia potrubia systému centrálneho vysávania

Rekuperácia svojpomocne II

Rekuperácia svojpomocne I

Rekuperácia vs. klimatizácia

Rekuperácia vs. digestor

Ako sa vyrába rekuperátor a rekuperačná jednotka

Testujeme

Servis rekuperácie

Rekuperácia svojpomocne

Čo je to rekuperácia

Aké potrubie pre rekuperačný systém?

Najpredávanejší

Nastavenie cookies
Cookies

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú s ich vylepšovaním. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo "OK, súhlasím" udeľujete tento súhlas.

Nastavenie OK, súhlasím
×
Nastavenie súborov cookies

Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby sme webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná sa o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné na správne správanie našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa okrem iného na ukladanie produktov v nákupnom košíku, zobrazovanie produktov na želanie, ovládanie filtrov, osobného nastavenia a taktiež nastavenie súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ho ani odstrániť.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Konfiguračné cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a našich reklamných kampaní. Ich pomocou určujeme počet návštev a zdroje návštev našich webových stránok. Dáta získané pomocou týchto cookies spracovávame súhrnne, bez použitia identifikátorov, ktoré ukazujú na konkrétnych užívateľov nášho webu. Pokiaľ vypnete používanie analytických cookies vo vzťahu k Vašej návšteve, strácame možnosť analýzy výkonu a optimalizácie našich opatrení.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Analytics - analytická návštevnosť
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Rovněž jsme se rozhodli cookie a ďalšie technológie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili jsme tak pro Vás výhradně nákupní zkušenosti. Vďaka použitiu personalizovaných súborov cookie môžeme varovať vysvetľovanie nežiaducich informácií, ako sú neodhadzujúce odporúčania výrobkov alebo neužitočné mimoriadne ponuky. Navyše nám používanie personalizovaných súborov cookie umožňuje ponúkať Vám doplnky, ako napríklad odporúčania výrobkov prispôsobených vašim potrebám.
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamné) cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Vďaka tomu môžeme vytvárať profily založené na Vašich záujmoch, takzvané pseudonymizované profily. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba pseudonymizované údaje. Ak nevyjadríte súhlas, nebudete príjemcom obsahov a reklám prispôsobených vašim záujmom.
Ovplyvňuje funkcie:
  • Google Ads